Pasaulyje

2020.08.13 21:32

Palestinos Autonomija atmetė Izraelio ir JAE sutartį, prašo Arabų Lygos susitikimo

atnaujinta 22.32
BNS2020.08.13 21:32

Palestinos Autonomija ketvirtadienį pareiškė „griežtai atmetanti ir smerkianti“ Izraelio ir Jungtinių Arabų Emyratų sudarytą susitarimą normalizuoti santykius, taip pat paragino sušaukti nepaprastąjį Arabų Lygos susitikimą.

Palestiniečių prezidento Mahmudo Abbaso pranešime netikėtas susitarimas, numatantis, kad Izraelis įšaldys planus aneksuoti dalį okupuoto Vakarų Kranto teritorijų, vadinamas „agresija“ prieš Palestinos žmones ir jų siekių, įskaitant norą įkurti dalyje Jeruzalės savo būsimos valstybės sostinę, „išdavyste“.

Anksčiau ketvirtadienį Palestiniečių prezidentas sušaukė savo aukščiausio rango pareigūnų „skubų susitikimą“, Izraeliui ir Jungtiniams Arabų Emyratams sutikus normalizuoti santykius mainais į žydų valstybės pasižadėjimą įšaldyti Vakarų Kranto teritorijų aneksijos planus.

Palestiniečių oficialiosios naujienų agentūros WAFA pranešime sakoma, kad Palestinos Autonomija po vadovybės susitikimo paskelbs savo poziciją naujojo susitarimo atžvilgiu.

Izraelis ir Jungtiniai Arabų Emyratai ketvirtadienį sutarė dėl santykių normalizavimo, tarpininkaujant JAV pasiekę susitarimą, pagal kurį žydų valstybė įsipareigojo sustabdyti savo planą dėl palestiniečių teritorijų aneksijos.

Pagal šį susitarimą, apie kurį pirmasis socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė JAV prezidentas Donaldas Trumpas, JAE taps trečiąja arabų šalimi, užmezgusia santykius su Izraeliu. Anksčiau žydų valstybė sudarė taikos susitarimus su Egiptu ir Jordanija.

Diplomatinių ryšių užmezgimas tarp Izraelio ir Vašingtono sąjungininkų Artimuosiuose Rytuose, įskaitant turtingas konservatyvias monarchijas, yra vienas pagrindinių D.Trumpo strategijos šiame regione tikslų.

Populiariausi