Pasaulyje

2015.11.25 20:28

Gyvas likęs numušto Rusijos naikintuvo pilotas: negavome jokio įspėjimo

15min.lt2015.11.25 20:28

Pirmą kartą po išgelbėjimo prabilęs Turkijos naikintuvų F-16 numušto Rusijos bombonešio Su-24 šturmanas Konstantinas Murachtinas teigė, kad jis ir jo kolega negavo jokio įspėjimo, o jų lėktuvas nepažeidė Turkijos oro erdvės, skelbia „The Independent“.

Turkijos atstovų teigimu, Rusijos bombonešio pilotai buvo įspėti net dešimt kartų, tačiau įspėjimų neklausė. Šį rytą išplatintame audio įraše iš tiesų girdimas Turkijos naikintuvo piloto balsas, įsakmiai reikalaujantis rusų keisti skrydžio kryptį.

Kapitono K. Murachtino teigimu, jis ir jo kolega pulkininkas leitenantas Olegas Peškovas puikiai žinojo šią teritoriją ir jau ne kartą bombardavo netoli Latakijos esantį regioną.

„Reikia suprasti, koks yra bombonešio greitis, ir koks naikintuvo F-16, – sakė K. Murachtinas. – Jeigu būtų norėję mus perspėti, galėjo parodyti save, pasirinkę lygiagretų kursą, bet šito nebuvo.“

„Be to ir raketa pataikė į mūsų lėktuvo uodegą netikėtai, iš esmės. Mes net vizualiai jos nematėme, kad spėtume padaryti priešraketinį manevrą“, – žurnalistams bazėje Sirijoje tvirtino kapitonas K. Murachtinas, išgelbėtas specialiųjų pajėgų.

„Negaliu sulaukti, kol vėl gausiu iš medikų leidimą atlikti tarnybą“, – pridūrė jis Rusijos žiniasklaidai. „Aš prašysiu vadovų, kad paliktų mane Sirijos bazėje. Turiu neapmokėtų skolų“, – kalbėjo K. Murachtinas.

19.38 val. Vokietija: numuštas lėktuvas Turkijos teritorijoje buvo 17 sekundžių

Vokietijos Gynybos ministerijos duomenimis, Rusijos karinis lėktuvas SU-24 buvo numuštas virš Sirijos teritorijos, tačiau prieš tai jis buvo kirtęs Turkijos oro erdvę, praneša „Bild“.

Surinkti duomenys rodo, kad Rusijos kariniai lėktuvai 10–15 kilometrų skrido greta Turkijos sienos. Vėliau vienas jų manevro metu įskrido į Turkijos teritoriją 2–4 kilometrus. Pažeidimas galėjo trukti 17 sekundžių.

Žiniasklaidos duomenimis, Vokietijos Gynybos ministerija nemano, kad Rusijos bombonešis sąmoningai pažeidė Turkijos sieną. Tikėtina, kad Rusijos lėktuvai iš oro palaikė Sirijos armijos puolimą. Karo veiksmai vyko apie 10 kilometrų į pietus nuo lėktuvo sprogimo vietos.

Vokietijos specialistai pastebi, kad šis sienos kirtimas niekaip neatitinka Rusijos interesų, nes po šio incidento šalies pozicijos tarptautinėje arenoje itin susvyravo.

17.49 val. JAV mano, kad lėktuvas pažeidė Turkijo oro erdvę

JAV mano, kad Turkija Rusijos lėktuvą antradienį numušė Sirijos oro erdvėje – po to, kai šis trumpam buvo įskridęs į Turkijos oro erdvę. Tai „Reuters“ sakė JAV pareigūnas, pageidavęs išlikti anonimu.

Jo teigimu, JAV tokias išvadas daro išanalizavusi orlaivio paliktas karščio žymes.

Trečiadienį Turkija išplatino jos naikintuvų F-16 artėjančiam Rusijos Su-24 siųstą perspėjimą. Jame girdima, kad Rusijos pilotai buvo primygtinai prašomi keisti savo kursą, tačiau jokio atsako nebuvo gauta.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.