Pasaulyje

2015.11.25 16:18

Maskvoje kiaušiniais ir akmenimis apmėtyta Turkijos ambasada

ELTA2015.11.25 16:18

Maskvoje protestuotojai akmenimis ir kiaušiniais apmėtė Turkijos ambasadą. Liudininkai pasakojo, kad demonstrantai išdaužė ambasados langus, o keli personalo darbuotojai patyrė nesunkius sužalojimus. Aplink pastatą susibūrė policijos pareigūnai, kurie bandė blokuoti priėjimą prie ambasados.

„Lenta.ru“ pranešė, kad netoli ambasados susirinko grupė jaunuolių, dėvinčių juodas striukes ir juodas kepures. Po kurio laiko demonstrantai pradėjo skirstytis. Kai kurie iš jų patraukė Gorkio parko link. Paskui juos nusekė ir pareigūnai.

Saugumo priemonės netoli Turkijos ambasados buvo sustiprintos antradienį, protestuotojų miniai surengus mitingą dėl Turkijos numušto Rusijos bombonešio. Iš viso proteste dalyvavo daugiau kaip 600 žmonių. Demonstrantai rankose laikė plakatus su tokiomis frazėmis, kaip „dūris į nugarą“, „nevažiuoju į Turkiją“.

Ankara tvirtina, kad Rusijos bombonešis, įskridęs į šalies oro erdvę iš Sirijos, antradienį buvo numuštas, kadangi ignoravo pakartotinius įspėjimus. Savo ruožtu Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad Rusijos lėktuvo „Su-24“ numušimas – tai dūris į nugarą, ir įspėjo, kad tai turės rimtų padarinių Rusijos ir Turkijos santykiams.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt