Pasaulyje

2020.08.13 11:29

Grybauskaitė pasmerkė Lukašenką: diktatoriau, pasirinkote savo likimą – jums nebėra vietos Baltarusijoje

atnaujinta 11.42
LRT.lt2020.08.13 11:29

Kadenciją baigusi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė tviteryje pasmerkė žiaurias represijas prieš protestuojančius baltarusius vykdantį šios šalies lyderį Aliaksandrą Lukašenką.

„Diktatoriau kruvinomis rankomis, #Lukašenkapasitraukdabar Jūs pasirinkote savo likimą, (jums) nėra vietos Baltarusijos žemėje“, – anglų kalba rašo D. Grybauskaitė.

Taip kadenciją baigusi šalies vadovė sureagavo į A. Lukašenkos režimo veiksmus naudojant smurtą prieš taikius protestuotojus. Sekmadienį Baltarusijoje vyko šalies prezidento rinkimai, kuriuose dar vienai kadencijai „perrinktas“ buvo A. Lukašenka.

Dėl akivaizdžių rinkimų pažeidimų ir balsų klastojimo Baltarusijos miestuose kilo masiniai protestai, į kuriuos jėgos struktūrų pareigūnai reagavo smurtu – protestuotojai masiškai mušami, suimami, naudojamos kurtinančios ir akinančios granatos, vandens patrankos, koviniai šoviniai. Pranešama apie mažiausiai kelis mirusius baltarusius, tūkstančiai yra sužeisti ir suimti.

Tarptautinė bendruomenė kol kas į A. Lukašenkos elgesį reagavo žodiniais pasisakymais, ES neatmeta galimybės įvesti sankcijas Minskui. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį paskelbė planą, kaip būtų galima stabilizuoti padėtį Baltarusijoje, tiek Lietuvos, tiek Lenkijos pareigūnai siūlosi tarpininkauti režimui ir protestuotojams.

Taip pat skaitykite

Į Lietuvą bijodama dėl savo saugumo pabėgo pagrindinė A. Lukašenkos oponentė rinkimuose S. Cichanouskaja.

Taip pat skaitykite