Pasaulyje

2020.08.13 11:07

Į Lietuvą uždrausta atvykti su „Hezbollah” siejamiems asmenims

atnaujinta 13.38
LRT.lt2020.08.13 11:07

„Įvertinę mūsų turimą ir partnerių pateiktą informaciją, galime konstatuoti, kad „Hezbollah” – tai teroristiniais principais veikianti organizacija, kelianti grėsmę daugelio pasaulio šalių, taip pat ir Lietuvos, saugumui“, – Užsienio reikalų ministerijos (URM) pranešime nurodė ministras Linas Linkevičius.

„Solidarizuojamės su JAV, Vokietija, Jungtine Karalyste, Nyderlandais ir kitomis panašią poziciją priėmusiomis šalimis, – sakė užsienio reikalų ministras L. Linkevičius. – Vertiname sėkmingą Lietuvos ir Izraelio nacionalinio saugumo institucijų bendradarbiavimą. Dėkojame šioms institucijoms už svarbų indėlį siekiant užtikrinti mūsų šalių piliečių saugumą.“

Su organizacija „Hezbollah” siejamiems asmenims uždrausta atvykti į Lietuvą. Draudimas galioja 10 metų. Lietuvos Respublikos Migracijos departamentas šį sprendimą priėmė gavus informacijos apie su „Hezbollah” siejamų asmenų veiklą, keliančią grėsmę Lietuvos nacionalinio saugumo interesams, rašoma URM pranešime.

„Norime pabrėžti, kad palaikome taikius Libano gyventojus ir jų siekį šalyje įgyvendinti šiuo metu ypač reikalingas reformas”, – pažymėjo L. Linkevičius.

Reaguodama į rugpjūčio 4 dienos sprogimus Beirute, Lietuva skyrė 50 tūkst. EUR humanitarinę paramą Libanui.

Izraelio užsienio reikalų ministras Gabis Ashkenadzis tviteryje nurodė padėkojęs L. Linkevičiui už tokį sprendimą.

„Kviečiu visas Europos valstybes priimti panašų sprendimą. „Hezbollah“ veiksmai Libane laiko visus šalies gyventojus įkaitais“, – rašė jis.

Izraelio ambasadorius Lietuvoje Yossefas Levy taip pat pasveikino užsienio reikalų ministrą L. Linkevičių ir sakė, kad tai didelis indėlis užtikrinant Vidurio Rytų, taip pat ir paties Libano, stabilumą.

„Lietuva šiuo sprendimu dar kartą įrodė ne tik savo draugystę su Izraeliu, bet ir pademonstravo stiprų moralinį kompasą, kuris turėtų būti pavyzdys kitoms Europos Sąjungos šalims“, – ambasadorius cituojamas ambasados pranešime žiniasklaidai.