Naujienų srautas

Pasaulyje2015.11.25 15:30

JAV ir Prancūzijos vadovai paragino Maskvą telkti dėmesį į atakas prieš IS

ELTA 2015.11.25 15:30

JAV prezidentas Barackas Obama ir Prancūzijos vadovas Francois Hollande‘as antradienį ragino Rusiją telkti dėmesį į atakas prieš „Islamo valstybę“ (IS) Sirijoje po to, kai Turkija padidino įtampą regione, numušdama Rusijos karinį lėktuvą. 

B. Obama ir F. Hollande‘as taip pat paragino Rusiją ir Turkiją stengtis neeskaluoti situacijos, kai Ankara, NATO sąjungininkė, pranešė numušusi Rusijos naikintuvą netoli Turkijos ir Sirijos sienos po to, kai šis pakartotinai pažeidė šios šalies oro erdvę.

JAV prezidentas nurodė kol kas neturįs pakankamai informacijos, kad būtų galima daryti kokias nors išvadas apie incidentą, tačiau pridūrė, kad panašių konfrontacijų galima būtų išvengti, jei Rusija liautųsi atakavusi „nuosaikiuosiuos“ Sirijos sukilėlius, kovojančius su prezidento Basharo al-Assado vyriausybei ištikimomis karinėmis pajėgomis.

„Kalbama apie aktualią problemą dėl Rusijos operacijų, kurios vykdomos labai arti Turkijos sienos ir yra nukreiptos prieš nuosaikiąją opoziciją, kurią remia ne tik Turkija, bet ir kitos šalys“, – nurodė B. Obama.

Jei Rusija nukreiptų savo jėgas prieš „Islamo valstybės“ pajėgas, „kai kurių konfliktų, potencialių klaidų ar eskalacijos galimybė būtų mažiau tikėtina“, pridūrė JAV vadovas.

Prancūzijos lyderis po vizito Vašingtone ketvirtadienį Maskvoje susitiks su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.

„Kaip ir prieš tai, pareikšiu prezidentui V. Putinui, kad antskrydžiai privalo būtų nukreipti prieš „Islamo valstybę“, prieš terorizmą“, – teigė F. Hollande‘as.

Prancūzija dėl glaudesnio bendradarbiavimo su Maskva iškėlė kelias sąlygas. Pasak Paryžiaus, Maskva privalo nukreipti oro atakas tik prieš „Islamo valstybę“ ir panašias grupuotes bei ieškoti politinio sprendimo Sirijos konflikte be B. al-Assado.

Tiesa, Prancūzijos prezidentas pasiūlė taip pat uždaryti Turkijos–Sirijos sieną, kad per ją į Siriją negalėtų keliauti kovotojai, kurie sustiprintų opozines, prieš B. al-Assadą kovojančias pajėgas.

„Manau, kad tai yra geras pasiūlymas ir ketvirtadienį Francois Hollande‘as mums pateiks daugiau detalių apie šį planą. Mes pasiruošę rimtai svarstyti visas reikalingas priemones šiam tikslui pasiekti“, – teigė S. Lavrovas prieš Maskvoje įvyksiantį susitikimą su Prancūzijos prezidentu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi