Pasaulyje

2015.11.25 09:22

JAV ir Turkijos prezidentai aptarė susidariusią situaciją po Rusijos naikintuvo numušimo

ELTA 2015.11.25 09:22

Antradienį JAV prezidentas Barackas Obama ir Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas telefonu aptarė dėl numušto Rusijos naikintuvo susidariusią situaciją. Abiejų šalių vadovai kalbėjo apie būtinybę panaikinti susidariusią įtampą, skelbia „Reuters“.

B. Obama savo kolegą iš Turkijos patikino, kad JAV palaiko jo šalies teisę ginti savo suverenumą, pranešė Baltieji rūmai.

„Šalių vadovai sutarė dėl situacijos stabilizavimo svarbos ir siekio užtikrinti, kad tokie incidentai nepasikartotų“, – skelbiama pranešime.

Antradienio rytą Turkijos karinės oro pajėgos netoli sienos su Sirija numušė Rusijos naikintuvą. Turkijos kariuomenės pareigūnai nurodė, kad į šalies oro erdvę įskridusį naikintuvą karinės pajėgos įspėjo, tačiau, orlaivio „Su-24“ pilotams nereagavus, jį numušė Turkijos „F-16“ naikintuvai. Šalies kariuomenės atstovas tikino, kad Turkija įspėjimus pilotams pasiuntė 10 kartų per penkias minutes.

Savo ruožtu, Maskva neigia, kad jos naikintuvas pažeidė Turkijos oro erdvę. Pasak Rusijos, visą skrydžio laiką lėktuvas buvo Sirijos teritorijoje.