Pasaulyje

2015.11.25 09:09

Popiežius per vizitą Afrikoje akcentuos socialinio teisingumo ir aplinkosaugos temas

BNS 2015.11.25 09:09

Popiežius Pranciškus trečiadienį pirmąkart išvyks į Afriką, kur aplankys tris valstybes ir kalbės apie svarbiausias temas, nuolat pabrėžiamas per jo pontifikatą, tačiau šią kelionę taip pat temdys nerimas dėl saugumo.

78 metų pontifikas jau vienuoliktą kartą išvyks į užsienį nuo savo išrinkimo 2013 metais. Pranciškus planuoja pasakyti iš viso 19 kalbų apie taiką, socialinį teisingumą, aplinkosaugos reikalus ir dialogą tarp tikėjimų, viešėdamas Kenijoje, Ugandoje ir Centrinės Afrikos Respublikoje (CAR).

Kenijos sostinės Nairobio, kur Pranciškus turėtų atskristi 17 val. vietos (16 val. Lietuvos) laiku, gatvėse buvo įrengti didžiuliai plakatai, sveikinantys popiežių.

Numatoma, kad didelės žmonių minios susirinks, kad pamatytų jo kortežą.

„Karibu Papa Francis (Sveiki, popiežiau Pranciškau)“, – suahilių kalba paskelbė Kenijos dienraštis „The Standard“, atvykstantiems dvasininkams pakartodamas tą pačią žinią lotyniškai: „Grata Franciscus Pontifex.“

Prognozės, kad paskutinis šios kelionės etapas – vizitas konflikto krečiamoje CAR – bus neišvengiamai atšauktas, kol kas nepasitvirtino, nors Prancūzijos taikdariai teigė negalėsiantys garantuoti Pranciškaus saugumo.

Vatikano pareigūnai sakė, kad kelionės programa galėtų būti pakeista paskutinę minutę tik tuo atveju, jeigu būtų gauta informacijos apie konkretų pavojų, gresiantį popiežiui ir tūkstančiams maldininkų, kurie tikriausiai atvyks jo pamatyti. Daugelis tų žmonių ketina sukarti ilgą kelią iš kaimyninių šalių.

Kenijoje popiežių pasitiks prezidentas Uhuru Kenyatta.

Numatoma, kad sakydamas kalbą šalies vadovo rezidencijoje – Valstybės rūmuose – Pranciškus aptars būtinybę kovoti su korupcija ir mažinti atskirtį tarp turtingųjų ir vargšų. Abi šios problemos Kenijai yra itin opios.