Pasaulyje

2013.02.15 16:52

Valdžia ragina rusus nesiartinti prie meteoritų

LRT.lt 2013.02.15 16:52

Rusijos pareigūnai penktadienį įspėjo Uralo gyventojus nesiartinti prie neaiškių objektų, kai virš srities sudegė meteoras, o meteoritas nukrito į vietos ežerą. 

Rusijos pareigūnai penktadienį įspėjo Uralo gyventojus nesiartinti prie neaiškių objektų, kai virš srities sudegė meteoras, o meteoritas nukrito į vietos ežerą.

„Rusijos nepaprastųjų situacijų ministerija įspėja visus Uralo gyventojus nesiartinti prie nežinomų objektų“, – teigiama ministerijos interneto puslapyje, kur pateikiami ir keli numeriai, kuriais galima skambinti aptikus ką nors neįprasto.

Meteoras virš Čeliabinsko srities praskriejo penktadienio rytą. Jo sukelti sprogimai išdaužė langus, sužeidė beveik tūkstantį žmonių.

Televizijos parodė vaizdo reportažus iš Čeliabinsko ežero, esančio už maždaug 60 kilometrų nuo ežero, kur lede rasta apvali skylė. Anot vietos policijos, ją paliko meteoritas.

Vietos žvejys teigė matęs krentantį meteorą, kuris suiro į septynis gabalus. „Vienas jų nukrito ant kranto kitoje pusėje, nei yra Čebarkulo miestas, sukeldamas ledo, vandens ir garo stulpą“, – pranešime teigia policija.

„Dėl to lede susiformavo didžiulė aštuonių metrų pločio skylė“, – teigiama pranešime. Policija užtvėrė tą vietą, o specialistai išmatavo radiacijos ir lygį ir nustatė, kad jis nepakitęs.

Policijos interneto puslapyje paskelbtose nuotraukose matyti, kaip žmonės stovi aplink ir žiūri į skylę. Nufotografuotas ir mažytė, maždaug centimetro pločio uoliena, gulinti prie liniuotės.

Surinkta kelios tokios kietos, juodos nuolaužos, panašios į uolienos segmentus, teigia policija.

Specializuotuose skelbimų puslapiuose netrukus atsirado verslių ar papokštauti mėgstančių Rusų pranešimai apie parduodamus naujojo meteorito gabalus. „Du sunkvežimiai Čeliabinsko meteorito. Dėl kainos galima derėtis“, – teigiama viename, įdėtame skiltyje „Papuošalai“.

Vietos nepaprastųjų situacijų ministerija teigė nusiuntusi žmones į Čebarkulą, tačiau negalėjo patvirtinti, kad skylę lede iš tiesų paliko iš kosmoso atkeliavęs objektas. Ji taip pat ragina žmones nepanikuoti ir nesušalti, fanera ir plastiku užsikalti išdaužtus langus.

„Tai skylė lede. Išsiuntėme komandą jos apžiūrėti, tačiau negaliu patvirtinti, kad ją paliko meteoritas“, – naujienų agentūrai AFP teigė ministerijos atstovas Čeliabinske Viačeslavas Ladonkinas.