Pasaulyje

2020.08.09 10:04

Per protestus Libano sostinėje žuvo policininkas, nukentėjo per 700 žmonių

BNS2020.08.09 10:04

Šeštadienį Libano sostinėje Beirute vykę protestai virto smurtiniais. Per antivyriausybinius protestus Beirute šeštadienį, televizijos „al Jazeera“ duomenimis, nukentėjo mažiausiai 728 žmonės, taip pat žuvo vienas policijos pareigūnas, kurį, pasak policijos, „užpuolė maištininkai“.

Demonstracijose prieš vyriausybę, kuri nesiėmė priemonių, kad užkirstų kelią didžiulio amonio nitrato krovinio sprogimui, per kurį didžioji dalis uosto buvo sulyginta su žeme, žuvo beveik 160 žmonių, 6 tūkst. buvo sužeisti, o daugiau kaip 300 tūkst. žmonių liko be pastogės, Libano sostinėje dalyvavo tūkstančiai žmonių.

Protestuotojai šturmavo užsienio reikalų, ekonomikos, energetikos ir aplinkos apsaugos ministerijų pastatus, taip pat bankų asociacijos pastatą, šeštadienį pranešė Libano valstybinė naujienų agentūra NNA.

Į užsienio reikalų ministerijos būstinę įsiveržusi protestuotojų grupė, kuriai vadovavo buvę karininkai, pastatą paskelbė „revoliucijos štabu“.

Tačiau vos po trijų valandų didelės karinės pajėgos išvarė apie 200 protestuotojų, prieš kuriuos buvo panaudotos guminės kulkos ir ašarinės dujos.

„Esame oficialiai pradėję karą prieš vyriausybę, – pareiškė aktyvistas Hayatas Nazeras (Hajatas Nazeras). – Tai karas.“

Į kitų ministerijų ir bankų asociacijos pastatus įsiveržę protestuotojai taip pat buvo netrukus išvaryti.

Iki 10 val. 30 min. vietos (ir Lietuvos) laiku buvo išvaikyti visi protestuotojai ir visame mieste buvo dislokuotos saugumo pajėgos.

Tuo tarpu Libano ministras pirmininkas Hassanas Diabas (Hasanas Diabas) šeštadienį pareiškė siūlysiąs surengti pirmalaikius rinkimus, kuriuos laiko tinkama išeitimi iš aklavietės, dėl kurios šalis kasdien vis giliau grimzta į politinę ir ekonominę krizę.

„Įveikti struktūrinę krizę gali padėti tik pirmalaikiai parlamento rinkimai“, – pareiškė jis per valstybinę televiziją ir pridūrė, jog tokį pasiūlymą ministrų kabinetui pateiks pirmadienį.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, per antradienį nugriaudėjusį sprogimą, kuris per kelias sekundes nuniokojo dideles sostinės teritorijas, žuvo mažiausiai 158 žmonės, o 6 tūkst. buvo sužeisti.

Populiariausi