Pasaulyje

2015.11.24 11:08

Po Paryžiaus atakų D. Britanijos gyventojai pakeitė nuomonę dėl ateities ES

ELTA 2015.11.24 11:08

Po išpuolių Paryžiuje laikraščiui „The Independent“ tyrimų agentūros ORB atlikta apklausa atskleidė, kad didesnė dauguma britų nori išstoti iš Europos Sąjungos (ES), skelbia „Reuters“.

Apklausa, kurioje dalyvavo 2 tūkst. žmonių, rodo, kad 52 proc. respondentų nori, jog Britanija paliktų Bendriją. Tuo metu 48 proc. britų pasisako už šalies narystę ES. Birželį, liepą ir rugsėjį atliktos panašios apklausos rodė priešingus rezultatus.

Šį mėnesį Britanijos premjeras Davidas Cameronas pristatė savo tikslus derybose dėl tolesnės Britanijos narystės ES. Iki 2017 metų pabaigos ministras pirmininkas žada surengti referendumą, kuriame gyventojai bus klausiami, ar Britanija turėtų likti ES nare.

Didžiosios Britanijos pasitraukimas iš ES sudrebintų bloką iš pagrindų, kadangi šalies ekonomika yra antroji pagal dydį Bendrijoje, be to, Britanija yra viena iš dviejų stipriausių karinių galių. Savo ruožtu proeuropiečiai įspėja, kad šalies pasitraukimas iš ES pakenktų Britanijos ekonomikai ir galėtų sukelti Jungtinės Karalystės skilimą, kadangi škotai galėtų bandyti surengti dar vieną balsavimą dėl nepriklausomybės.

Anksčiau atliktos nuomonės apklausos taip pat atskleidė, kad britų noras likti ES šiemet sumenko dėl Europą užgriuvusios migrantų krizės.