Pasaulyje

2015.11.24 11:13

Kanada žada atsukti nugarą vienišiems vyrams iš Sirijos

ELTA 2015.11.24 11:13

Kanada pagal Sirijos pabėgėlių apgyvendinimo planą žada priimti tik šeimas, vienišas moteris ir vaikus. Tuo metu vienišiems pabėgėliams vyrams iš Sirijos, laikomiems potencialia grėsme saugumui, Kanados sienos bus užvertos, skelbia „The Telegraph“.

Nuo Paryžiaus atakų, kurias surengė su Sirija susiję džihadistai, naujojo Kanados premjero Justino Trudeau planas paskubinta tvarka iki metų pabaigos priimti 25 tūkst. pabėgėlių šalyje sulaukė daug kritikos.

Plano detalės bus paviešintos antradienį, tačiau Kanados ambasadorius Jordanijoje patvirtino, kad pabėgėliai iš stovyklų Jordanijoje, Libane ir Turkijoje bus perkeliami į Kanadą nuo gruodžio 1 dienos.

Pirmadienį kalbėdamas Jordanijoje, Bruno Saccomanis nurodė, kad operacija kainuos apie 1,2 mlrd. Kanados dolerių (0,846 mlrd. eurų).

Kaip skelbia transliuotojas CBC, pagal apgyvendinimo planą Kanada nepriims vienišų vyrų.

„Visi šie pabėgėliai yra pažeidžiami, tačiau kai kurie yra silpnesni už kitus, pavyzdžiui, moterys, šeimos, taip pat religinių mažumų nariai, kurie yra engiami“, – nurodė B. Saccomanis, vis dėlto paneigęs tvirtinimą, kad iš pabėgėlių bus išskirti vieniši vyrai.

Tuo metu Sirijos Kanados tarybos narys Faisalas Alazemas teigė, kad visa tai yra kompromisas.

„Tai nėra idealus scenarijus, kaip apsaugoti pažeidžiamus žmones – moteris, vaikus, taip pat vyrus. Tačiau, manau, kad tai, kas įvyko Paryžiuje, labai pakeitė dinamiką ir visuomenės nuomonę“, – teigė F. Alazemas.

J. Trudeau per rinkimų kampaniją skelbė apie ketinimus priimti Sirijos pabėgėlius ir netgi mobilizavo kelias ministerijas šiam darbui atlikti.

Paryžiuje surengti išpuoliai, nusinešę 130 gyvybių, pakurstė baimes Europoje ir Šiaurės Amerikoje, kad džihadistai gali siekti įsimaišyti į pabėgėlių minias ir taip patekti į užsienio šalis.

Neseniai atlikta nuomonės apklausa atskleidė, kad 54 proc. kanadiečių jau nepritaria pagreitintai pabėgėlių priėmimo tvarkai.