Pasaulyje

2015.11.24 09:43

Turkija pabėgėlių krizę spręs Briuselyje

BNS 2015.11.24 09:43

Turkijos vyriausybės vadovas Ahmetas Davutoglu savaitgalį dalyvaus neeiliniame susitikime su 28 Europos Sąjungos valstybių lyderiais, kuris rengiamas siekiant pagerinti tarpusavio santykius ir spręsti pabėgėlių krizę, pirmadienį pranešė jo biuras.

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas paskambino A. Davutoglu ir pakvietė jį į lapkričio 29 dieną įvyksiantį susitikimą su Bendrijos valstybių lyderiais.

Susitikime bus nuodugniai aptarti Turkijos santykiai su ES, nurodė A. Davutoglu biuras.

„Ministras pirmininkas A. Davutoglu atsakė, kad jam bus malonu dalyvauti šiame susitikime“, – rašoma biuro išplatintame pareiškime.

Iš šio pareiškimo galima spręsti, kad Turkijai viršūnių susitikime atstovaus būtent A. Davutoglu, o ne prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas.

Naujienų agentūrai AFP susisiekus su Turkijos prezidento atstovu spaudai, šis nurodė, kad kol kas R. T. Erdogano darbotvarkėje vizitas į Briuselį nenumatytas.

Ankara derasi su ES dėl veiksmų plano, kaip sustabdyti į Europą plūstančių pabėgėlių srautą. Dauguma jų Senąjį žemyną pasiekia jūra iš Turkijos, kurioje šiuo metu yra apsistoję apie 2,2 mln. pabėgėlių iš Sirijos.

ES planuoja skirti Turkijai finansinę pagalbą ir taikyti turkams bevizį režimą. Be to, Ankara nori, kad būtų atgaivintos seniai įstrigusios derybos dėl jos prisijungimo prie Bendrijos.

A. Davutoglu Europos Vadovų Tarybos pirmininkui sakė, kad Turkija pasirengusi stiprinti bendradarbiavimą su „partnerėmis Europoje“ visose srityse ir drauge dirbti dėl šalies narystės proceso, paremto „bendra vizija“, nurodė premjero biuras.