Naujienų srautas

Pasaulyje2015.11.24 09:43

JAV paskelbė perspėjimą keliaujantiems: padidėjo teroristinių išpuolių grėsmė

15min.lt 2015.11.24 09:43

Pirmadienį JAV Valstybės departamentas išplatino įspėjimą visiems amerikiečiams, kad užsienio valstybėse yra didelė teroro išpuolių grėsmė – juos gali įvykdyti tiek teroristinės grupuotės, tokios kaip „Islamo valstybė“, „al Qaeda“ ir „Boko Haram“, tiek pavieniai ekstremistai.

„Atakoms įvykdyti gali būti naudojamos įvairios taktikos, konvenciniai ir nekonvenciniai ginklai, taikomasi tiek į oficialius, tiek į privačius interesus“, – teigia Valstybės departamentas įspėjime, kuris galios iki 2016-ųjų vasario 24 d.

Valstybės departamento įspėjime pažymima, kad ekstremistai taikiniais pasirinkdavo didelius sporto renginius, teatrus, turgavietes, aviacijos paslaugų vietas. Amerikiečiams nėra nurodoma vengti kelionių, tačiau JAV piliečiai raginami būti budrūs viešose vietose ar naudojantis transportu.

„Vox“ žurnalistas Zackas Beauchampas pažymi, kad panašūs įspėjimai per pastaruosius ketverius metus paskelbti bent tris kartus, ir po jų nebuvo jokių didelių išpuolių prieš amerikiečius.

Tačiau šį kartą įspėjime konkrečiai nenurodomos valstybės ar regionai, kuriuose yra padidinta teroro aktų grėsmė. Dėl to ir Z. Beauchampas, ir kai kurie kiti apžvalgininkai kritikuoja JAV valdžią, kad susidaro įspūdis, jog amerikiečiai tiesiog turėtų įsikurti bunkeryje ir niekur iš jo neišeiti.

Gąsdinantis tonas ir vietų, kurioms labiausiai gresia išpuoliai, nesukonkretinimas, susilaukė pašaipų.

„Nežinome, kada. Nežinome, kur. Bet kažkas gali nutikti... Tęskite. Atsargiai“, – „Twitter“ tinkle rašė „BuzzFeed“ reporteris Hayesas Brownas.

„Likite viduje, neatsiliepkite į skambučius, venkite važiavimo ir/arba vaikščiojimo, galite palengva kvėpuoti, kai esate vieni“, – ironizavo „AlMonitor“ darbuotojas Arashas Karami.

„Taigi tiesiog bijokite“, – parašė politologė Kate Cronin-Furman.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi