Pasaulyje

2015.11.24 09:32

Paryžiaus priemiestyje rastas mirtininko diržas: S. Abdeslamas neįvykdė misijos?

15min.lt, BNS2015.11.24 09:32

Diržas, kuris atrodo panašus į sprogdintojo diržą, buvo rastas pirmadienį Paryžiaus pietiniame Monrūžo priemiestyje, pranešė tyrimui artimi šaltiniai, praėjus 10 dienų po atakų sostinėje, per kurias žuvo 130 žmonių.

Svarbiausios žinios

• Salahas Abdeslamas – vis dar laisvėje;

• Paryžiaus priemiestyje rastas mirtininko diržas, panašus į tuos, kurie naudoti per lapkričio 13-osios išpuolius;

• Briuselyje vėl atidaromos mokyklos ir metropolitenas, bet perspėjimas dėl teroro išpuolių grėsmės lieka galioti;

8.57 val. JAV paskelbė perspėjimą visiems keliaujantiems: padidėjo teroristinės grėsmės.

8.04 val. Briuselyje atidaromos mokyklos ir metro

Briuselio mokyklos ir metropolitenas trečiadienį atnaujina darbą, bet šalyje lieka galioti aukščiausio lygio parengtis potencialiems teroro išpuoliams, nurodė Belgijos premjeras Charles'is Michelis.

„Krizių centras nusprendė palikti galioti ketvirtą parengties lygį, kuris reiškia, kad grėsmė išlieka didelė, – Ch.Michelis sakė per spaudos konferenciją. – Priėmėme sprendimą vėl atidaryti mokyklas trečiadienį. Taip pat metropoliteną.“

Paryžiuje rastas diržas

Diržą viename šiukšlių konteineryje pirmadienio popietę rado komunaliniai darbuotojai. Jis yra analizuojamas, siekiant nustatyti, ar jame esama sprogmenų, sakė vienas tyrimui artimas šalinis.

Kitas šaltinis teigė, kad diržas po pirminės apžiūros atrodo panašus į tuos, kuriuos lapkričio 13 d. naudojo mirtininkai prie nacionalinio stadiono Paryžiuje.

Diržo radimas dar labiau sustiprino įtarimus, kad Salahas Abdeslamas, įtariamas svarbus Paryžiaus atakų dalyvis, persigalvojo ir nebaigė savo misijos – nesusisprogdino.

Pasak kito šaltinio, telefono duomenys rodo, kad Belgijoje gimęs S. Abdeslamas, kuris tebesislapsto, buvo Monrūžo rajone išpuolių naktį.

S.Abdeslamas yra ieškomas per didelę saugumo pajėgų operaciją Prancūzijoje ir Belgijoje. Manoma, kad jis atliko bent jau logistikos vaidmenį per koordinuotas šaudynes ir mirtininkų sprogdinimus lapkričio 13 dieną.

Vieno ir suimtųjų, kuris buvo apkaltintas padėjęs S.Abdeslamui pabėgti į Briuselį po žudynių, advokatas sakė, kad pagrindinis įtariamasis „tikriausiai buvo pasiruošęs susisprogdinti“.

Iš maždaug 12 tose atakose dalyvavusių žmonių susisprogdino septyni: du koncertų rūmuose „Bataclan“, trys – prie nacionalinio stadiono „Stade de France“, vienas – kavinės Voltero bulvare, o dar vienas – per keliomis dienomis vėliau surengtą policijos reidą viename bute Paryžiaus šiauriniame Sen Deni priemiestyje.

Trečio „Bataclan“ užpuoliko turėta bomba sprogo jau po to, kai jį nukovė Prancūzijos saugumo pajėgos.

Kovos su terorizmu bylų prokuroras Francois Molinsas, atliekantis pagrindinį vaidmenį šiame tyrime, sakė, kad mirtininkų bombų užtaisuose buvo naudojamas acetono peroksidas (TATP) – nestabilūs, bet lengvai pagaminami namudiniai sprogmenys, taip pat baterijos ir sprogdikliai su paspaudžiamu mygtuku.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt