Pasaulyje

2015.11.23 20:37

Belgijos rankose – dar vienas įtariamasis, prisidėjęs prie išpuolių Prancūzijoje

15min.lt 2015.11.23 20:37

Pirmadienio vakarą Belgijoje įtarimai prisidėjus prie išpuolių Paryžiuje pateikti vienam asmeniui, skelbia BBC. Kol kas jo tapatybė nėra žinoma.

Kaip rašo praneša Prancūzijos žiniasklaida, neįvardijamam asmeniui pareikšti įtarimai. Teigiama, kad šis asmuo yra susijęs su šiurpiais išpuoliais Paryžiuje, per kuriuos žuvo 129 žmonės.

Už šias lapkričio 13-osios atakas Paryžiuje atsakomybę prisiėmė „Islamo valstybė“.

Jis yra vienas iš 16 sulaikytųjų per reidus, kurie Briuselyje buvo rengiami sekmadienį.

Likę 15 sulaikytųjų paleisti į laisvę.

„Le Monde“ skelbia, kad pirmadienį taip pat buvo sulaikyti dar penki įtariamieji, tačiau du iš jų paleisti.

Anksčiau buvo rašyta, kad savaitgalio reidai Briuselyje nepadėjo teisėsaugai sugauti ieškomiausiu Paryžiaus teroro aktų organizatoriumi tapusio Salaho Abdeslamo. Po Abdelhamido Abaaoudo mirties būtent šis 26 metų Belgijos pilietis tapo policijos taikiniu.

Prancūzijos žiniasklaida taip pat rašo, kad pietinėje Paryžiaus dalyje rastas įtartinas diržas, kuris galbūt priklausė mirtininkui. Po tyrimo paaiškės, ar jis susijęs su išpuoliais Paryžiuje.

Įtempta situacija Briuselyje

Belgijos premjeras Charlesas Michelis paskelbė, kad Briuselyje ir toliau lieka paskelbtas aukščiausias – ketvirtas – pavojaus lygis. „Visoje šalyje lieka trečiasis lygis“, – teigia jis.

Pasak BBC, iki trečiadienio Bruselyje vis dar neveiks metro. Žmonės prašomi laikytis rimties ir dar kartą įspėjami, kad viskas daroma dėl jų saugumo.