Pasaulyje

2020.08.06 23:26

Rusijos aktyvistei Sobčiak skirta bauda už dalyvavimą pikete Safronovui palaikyti

BNS2020.08.06 23:26

Maskvos teismas pripažino televizijos laidų vedėją ir opozicijos aktyvistę Kseniją Sobčiak kalta dėl pažeidimų rengiant piketą suimtam žurnalistui Ivanui Safronovui palaikyti ir skyrė jai baudą, naujienų agentūrai „Interfax“ pranešė vienas advokatas.

„Paskirta 20 tūkst. rublių [230 eurų] bauda“, – pažymėjo žmogaus teisių gynimo organizacijos „Pravozaščita Otkrytki“ teisininkas Anri Čiskarišvilis.

K. Sobčiak buvo sulaikyta liepos 7 dieną Lubiankos aikštėje, kur vyko virtinė vieno žmogaus piketų, reiškiant paramą tą dieną sulaikytam Rusijos kosmoso agentūros vadovo patarėjui ir žurnalistui Ivanui Safronovui, apkaltintam valstybės išdavimu.

Tuomet K. Sobčiak pareiškė, kad pačiame pikete nedalyvavo, o tik įrašinėjo įžangą savo „YouTube“ programai. Ji dėvėjo marškinėlius su užrašu I. Safronovui palaikyti, kuris šiuo metu kalinamas Maskvos Lefortovo izoliatoriuje.

Praeitą mėnesį Federalinės saugumo tarnybos (FSB) pareigūnai pranešė sulaikę I. Safronovą, kuris, pareigūnų teigimu, rinko konfidencialią informaciją apie Rusijos kariuomenę, gynybą bei saugumą ir perdavė ją vienos NATO šalies žvalgybai.

Kaip praneša I. Safronovo advokatai, tyrėjai mano, kad 2017 metais jis perdavė Čekijos specialiosioms tarnyboms slaptos informacijos, susijusios su Rusijos kariniu bendradarbiavimu su Artimaisiais Rytais. FSB tyrėjai įsitikinę, kad Čekijos žvalgyba vykdė Jungtinių Valstijų nurodymus, nurodė gynyba.

Maskvos teismas leido jį suimti dviem mėnesiams.

Pats I. Safronovas neigia padaręs kokį nors nusikaltimą ir mano, kad baudžiamoji byla yra susijusi su jo žurnalistine veikla.

30-metis vyras nuo gegužės dirbo agentūros „Roskosmos“ vadovo patarėju, o iki tol yra dirbęs verslo laikraščiuose „Kommersant“ ir „Vedomosti“.

I. Safronovo sulaikymas sukėlė jo šalininkų ir žurnalistų pasipiktinimą. Jie sako, kad šis areštas yra bausmė už I. Safronovo ankstesnius straipsnius apie Rusijos gynybos sektorių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt