Pasaulyje

2020.08.06 13:58

Per sprogimą Beirute žuvo vokiečių diplomatė

atnaujinta 14.17
BNS, LRT.lt2020.08.06 13:58

Per galingą sprogimą Beirute žuvo viena Vokietijos diplomatė, tapusi pirmąja patvirtinta šios šalies pilietybę turinčia auka, o vokiečių užsienio reikalų ministras ketvirtadienį pareiškė užuojautą dėl tragedijos.

„Visi mes, Užsienio reikalų ministerijos darbuotojai, labai liūdime dėl savo kolegės“, – pareiškime pažymėjo Heiko Maasas, pridurdamas, jog diplomatė žuvo savo bute Libano sostinėje.

Ši žinia „patvirtino mūsų didžiausius nuogąstavimus“, sakė diplomatijos vadovas.

Ši moteris yra pirmoji Vokietijos pilietė, kurios žūtis buvo patvirtinta po niokojamo sprogimo Beiruto uoste, nusiaubusio didelę dalį Libano sostinės.

Neatmestina, kad tarp griuvėsių pavyks rasti žmonių, išgyvenusių per pražūtingą sprogimą Libano sostinėje, ketvirtadienį sakė vienas prancūzų gelbėtojas, paminėdamas grupę žmonių, kurie, manoma, liko įkalinti vienoje patalpoje po nuolaužomis.

„Ieškome septynių ar aštuonių dingusių žmonių, kurie gali būti įstrigę valdymo patalpoje, po sprogimo užverstoje griuvėsių“, – sakė pulkininkas, vadovaujantis trečiadienį vakare į Libaną atvykusiais gelbėtojų komandai.

„Manome, yra neblogų šansų rasti... šiuos žmones gyvus“, – sakė jis Prancūzijos prezidentui Emmanueliui Macronui, atvykusiam apžiūrėti per 100 gyvybių nusinešusio antradienio sprogimo vietos.

Šimtai tūkstančių liko be namų

Taip pat skaitykite

Apie 300 tūkst. žmonių tapo benamiais, mažiausiai 137 žuvo, o dar tūkstančiai buvo sužeisti.

Šis sprogimas buvo galingiausias, kada nors įvykęs Beirute. Būgštaujama, kad aukų skaičius gali dar išaugti.

Taip pat skaitykite

Incidento priežastys kol kas neaiškios, jis įvyko prieš šią savaitę laukiantį Jungtinių Tautų tribunolo sprendimą dėl buvusio Libano ministro pirmininko Rafico Haririo žmogžudystės.

LRT.lt primena, kad Beirute, šalia prieplaukos esančiame sandėlyje, antradienio vakarą nuaidėjo mažiausiai du sprogimai. Po pirmojo iškilo tankių dūmų stulpas, galiausiai pastatą apgobė grybo pavidalo dūmų debesis, ir nuaidėjo kurtinantis garsas.

Antrasis sprogimas buvo toks stiprus, kad prilygo 3,3 balo žemės drebėjimui. Sprogimą girdėjo Kipro salos gyventojai už beveik 200 šimtų kilometrų.

Ekspertai trečiadienį priėjo išvadą, kad sandėliuojant pavojingas medžiagas buvo elgiamasi aplaidžiai. Be to, spėjama, kad cheminės medžiagos uoste buvo laikomos kelerius metus, nesiimant reikiamų atsargos priemonių.

Vyriausybė rugpjūčio 5 d. liepė uosto pareigūnams skirti namų areštą.

Populiariausi