Pasaulyje

2020.08.06 12:06

Dingusios mergaitės Madeleine byla – Vokietijai įtariamasis išduotas pažeidžiant procedūras

atnaujinta 12.12
LRT.lt2020.08.06 12:06

Vokietijos pareigūnai nesilaikė teisinių ekstradicijos procedūrų, kai išdavė įtariamąjį Madeleine McCann dingimo byloje. Tokią išvadą pateikė aukščiausio Europos teismo patarėjas, skelbia „Sky News“.

Įtariamasis Christianas B. užprotestavo europinį arešto orderį, išduotą kitoje byloje, kur jis kaltinamas išprievartavimu 2015-aisiais.

Jo teisininkai kreipėsi į Europos Sąjungos Teisingumo Teismą. Neįpareigojančioje išvadoje teismo patarėjai nurodė, kad Italija prieš išduotant vyrą turėjo sutikti su byloje pateiktais kaltinimais.

43-ejų vokietis prieš porą metų pagal orderį buvo išduotas iš Italijos Vokietijai ir vėliau pripažintas kaltu išprievartavęs 72-ejų amerikietę Portugalijoje. Išprievartavimas įvyko tame pačiame Praia da Luz miestelyje, iš kurio viešbučio kambario po dviejų metų dingo M. McCann.

Taip pat skaitykite

M. McCann iš savo tėvų viešbučio kambario Portugalijoje dingo prieš 13 metų. Europą sukrėtusi byla pajudėjo iš akligatvio šiemet, kai Vokietijos teisėsauga pranešė apie įtariamąjį. Prieš savaitę buvo apieškotas vienas sklypas Vokietijoje, kuriame tikėtasi rasti mergaitės palaikus.

Taip pat skaitykite