Pasaulyje

2020.08.06 11:57

Lavrovas sako, kad Rusija nori pratęsti branduolinių ginklų sutartį su JAV

BNS2020.08.06 11:57

Rusija patvirtina savo įsipareigojimus pagal Branduolinio ginklo neplatinimo sutartį ir pasisako už naujosios Strateginės ginkluotės mažinimo (START) sutarties pratęsimą, pareiškė užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.

„Būtina pašalinti karinės konfrontacijos tarp branduolinių valstybių grėsmę ir atominio karo galimybę. Esame tvirtai įsitikinę, kad jame negali būti nugalėtojų ir jis niekada negali kilti. Siūlome visoms branduolinėms valstybėms oficialiai patvirtinti įsipareigojimą laikytis šio postulato“, – rašoma S. Lavrovo kreipimesi į Hirošimoje ketvirtadienį vykusios ceremonijos, skirtos pirmojo pasaulyje atominio bombardavimo 75-osioms metinėms, dalyvius.

Kreipimosi tekstas paskelbtas Užsienio reikalų ministerijos tinklalapyje.

Ministras pabrėžė, kad „šiandien su dideliu susirūpinimų stebime, kaip degraduoja ginkluotės kontrolės tarptautinė sistema, naikinamos sutartys, nepaisoma nekenkimo valstybių saugumui principų, sparčiai daugėja branduolinių grėsmių“.

„Vyksta neraminantys doktriniškų karinių ir politinių nuostatų poslinkiai prie idėjos, kad leistina praktiškai panaudoti atominį ginklą kaip karo priemonę“, – pažymėjo S. Lavrovas.

„Siekdami išvaduoti pasaulį nuo grėsmės, kurią kelia nuo masinio naikinimo ginklai, mes patvirtiname savo įsipareigojimus pagal Branduolinio ginklo neplatinimo sutartį ir pasisakome už Strateginės ginkluotės mažinimo sutarties pratęsimą“, – sakė jis.

Jis taip pat sakė, kad Rusija pasisako už konstruktyvų dialogą su visais, pasisakančiais už branduolinės grėsmės mažinimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt