Pasaulyje

2020.08.06 14:48

Incidentas Italijos muziejuje – besifotografuodamas turistas nulaužė skulptūros pirštus ir pasišalino

LRT.lt2020.08.06 14:48

Turistas iš Austrijos netyčia nulaužė prieš daugiau kaip 200 metų sukurtos statulos kojų pirštus, kai Italijos muziejuje pozavo nuotraukai.

Vaizdo kameros užfiksavo, kaip turistas prigulė nuotrauka ant vienos iš Antonio Canovos – vieno iškiliausių Europos klasicistinio laikotarpio skulptorių – skulptūrų Posanjo miesto muziejuje.

Nuotraukos kainą turistas atsimins dar ilgai: nulaužė 200 metų senumo skulptūros kojų pirštus

Ši skulptūra yra A. Canovos pagaminta gipsinė versija, pagal kurią 1804 m. sukurta marmurinė skulptūra, šiandien saugoma Romos Borgezių galerijoje.

Turistas, atrodo, suprato nulaužęs skulptūros kojos pirštus, pažvelgė žemyn ir pačiupinėjo meno kūrinį. Tačiau apie incidentą muziejaus administacijai turistas nepranešė, nurodo „Independent“.

Antonio Canovos muziejus tviteryje patalpino apgadinto kūrinio nuotrauką su prierašu: „Vakar austrų turistas atsisėdo ant Paolina`os Borghese skulptūros ir nulaužė 2 kojų pirštus, tada išskubėjo iš muziejaus, nepranešęs apie tai.“

Dabar planuojama skulptūrą restauruoti, Posanjo meras tokius turisto veiksmus pavadino „kriminalu“.

Kai buvo nustatyta turisto tapatybė ir su juo susisiekta, vyras išsiuntė atsiprašymo laišką policijai ir prisipažino nulaužęs pirštus.

Neaišku, ar vyras turės atlyginti žalą.

Populiariausi