Pasaulyje

2020.08.05 18:34

Tyrėjų išvada – galingas sprogimas Beiruto uoste įvyko dėl aplaidumo

aukų padaugėjo iki 135, sužeistųjų – apie 5 000; atnaujinta 19.20
BNS, LRT.lt2020.08.05 18:34

Galingas sprogimas Beiruto uoste įvyko dėl jo darbuotojų aplaidumo, trečiadienį pranešė Jungtinės Karalystės televizija „Sky News“, cituodama su preliminariais tyrimo rezultatais susipažinusius šaltinius.

Ekspertai priėjo išvadą, kad sandėliuojant pavojingas medžiagas buvo elgiamasi aplaidžiai. Be to, spėjama, kad cheminės medžiagos uoste buvo laikomos kelerius metus, nesiimant reikiamų atsargos priemonių.

Manoma, kad pagrindinį sprogimą sukėlė uoste laikyta amonio salietra. Tačiau įvykio vietoje dirbantys ekspertai nustatė, kad iš pradžių viename iš gretutinių angarų kilo gaisras. Vėliau liepsnos, kurių nepavyko suvaldyti, apėmė ir patalpą, kur buvo beveik 3 000 t amonio salietros. Jai detonavus įvyko katastrofa.

Artimųjų Rytų žiniasklaida pranešė, kad Beiruto uosto vadovybė pripažino supratusi, kad ten laikyti kroviniai yra pavojingi, bet nė neįsivaizdavo grėsmės rimtumo.

„Žinojome, kad tai buvo pavojingos medžiagos, bet nežinojome kokios pavojingos“, – pažymėjo uosto administracija.

Uosto vadovas taip pat pažymėjo, kad muitinės ir saugumo tarnybos pateikė prašymų likviduoti šias sprogstamąsias medžiagas ar jas eksportuoti.

„Šešerius metus laukėme, kol ši problema bus išspręsta, bet nesulaukėme jokių rezultatų“, – sakė jis.

Keletas žiniasklaidos priemonių taip pat informavo, kad, regis, sprogo ne tik ši medžiaga: pavyzdžiui, Vakarų ekspertai mano, jog taip pat užsidegė ir susprogo pirotechnika.

Sprogimas apgadino pastatus pusėje miesto teritorijos, 300 tūkst. gyventojų neteko namų, o padaryta žala siekia mažiausiai 3 mlrd. dolerių (2,5 mlrd. eurų).

Aukų padaugėjo iki 135, apie 5 000 sužeistųjų

Beiruto uoste driokstelėjusio didžiulio sprogimo aukų oficialus skaičius padidėjo iki 135, trečiadienį pranešė Libano sveikatos apsaugos ministras Hamadas Hassanas, skelbia „Sky News“.

Per antradienį Libano sostinę nuniokojusį sprogimą mažiausiai 5 000 žmonių buvo sužeisti, bet dar dešimtys tebėra dingę, reporteriams sakė ministras.

Jis pridūrė, kad gelbėjimo operacijos tęsiamos.

Anksčiau pranešta, kad Europos Sąjunga (ES) trečiadienį paskelbė, jog į Libano sostinę Beirutą skubiai išsiųs gelbėtojų, dresuotų šunų ir įrangos ieškoti griuvėsiuose įstrigusių išgyvenusiųjų. Į šalį atvyks ir Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas. Už uostą atsakingi pareigūnai bus laikomi namų arešto sąlygomis.