Pasaulyje

2020.08.05 14:42

Europa griežtina reikalavimą dėvėti kaukes – grės baudos, mokslininkai susirūpinę viruso plitimu

atnaujinta 14.47
Justinas Vainilavičius, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt, BNS2020.08.05 14:42

Reaguodami į koronaviruso infekcijų šuolį, Nyderlandai ir Prancūzija griežtina kaukių dėvėjimo viešumoje taisykles.

Kaukes bus privaloma dėvėti judriausiose viešose vietose Roterdame, kur fiksuojamas didžiausias naujų atvejų augimas Nyderlanduose, taip pat Amsterdame, įskaitant miesto raudonųjų žibintų kvartalą.

Žinios. Po sostinę Beirutą sudrebinusio galingo sprogimo Libane paskelbtas trijų dienų gedulas

Tiems, kas išskirtose vietose bus be kaukių, grės piniginės baudos.

Prancūzijoje labiausiai paveiktose šalies vietose kaukių dėvėjimas lauke jau privalomas, o nuo šiandien judriausiose gatvėse ir skveruose kaukes bus privaloma dėvėti Tulūzoje, tokių pat priemonių imtis planuoja Paryžius.

Kaukės Prancūzijoje jau privalomos daugumoje uždarų viešų vietų, įskaitant privačias ir viešąsias įstaigas. Prancūzijos Vyriausybei patariantys mokslininkai įspėja, kad šalis rizikuoja nesukontroliuoti viruso plitimo.

Italija švelnins?

Tuo tarpu Italija svarsto toliau švelninti priemones, paskelbtas kovoje su koronaviruso pandemija. Premjeras Giuseppė Contė galvoja apie kruizinių laivų ir konferencijų turizmo atnaujinimą. Vėl norima organizuoti ir muges, sakė vyriausybės vadovas Milano dienraščiui „Corriere della Sera“.

Tuo tarpu diskotekų atidarymas, kurio buvo tikimasi liepos viduryje, bus dar kartą atidėtas. „Diskotekų klausimu mes dar turime būti atsargūs. Suprantu nekantrumą tų, kurie nori atnaujinti veiklą, tačiau diskotekose neįmanoma laikytis distancijos, rizika dar per didelė“, – kalbėjo premjeras.

Jis kartu pažadėjo pagalbą barams ir restoranams. Vyriausybė, pavyzdžiui, svarsto restoranų klientams grąžinti 20 proc. išlaidų, jei jie atsiskaitys kreditine kortele ir užsiregistruos atitinkamoje mobiliojoje programėlėje. Ši priemonė galiotų nuo rugsėjo iki gruodžio pabaigos ir pirmiausiai padėtų atgaivinti tuos restoranus miestų centruose, kurie dėl krizės patyrė ypač didelių nuostolių.

Vienkartinė 5 000 eurų išmoka padės barams, kavinėms ir restoranams išsilaikyti šiais sunkiais mėnesiais. Vyriausybė planuoja ir 500 eurų kuponus mažas pajamas gaunančioms šeimoms, kad jos galėtų įsigyti planšetes ar kompiuterius. Tam vyriausybei reikės 200 mln. eurų. Kuponai numatyti šeimoms, kurių metinės pajamos yra mažesnės nei 20 000 eurų.

Dar 20 mln. eurų Kultūros ministerija skirs parodų ir renginių, kurie dėl pandemijos buvo atšaukti arba atidėti, organizavimui.

Italijoje nuo vasario koronavirusas patvirtintas daugiau kaip 243 000 žmonių. Beveik 35 000 pacientų mirė.