Pasaulyje

2020.08.05 20:22

Internautai juokiasi – milžiniškus turtus Rusijos patriarchas gavo iš Dievo, bet su rusais nesidalina

LRT.lt2020.08.05 20:22

Rusijos Stačiatikių Bažnyčios vadovas patriarchas Kirilas staiga nusprendė pakalbėti apie pinigus. Ir netgi apie savus. Tiksliau, apie tai, kad jų neturi. Kad visiškai nesupainiotų skaitytojo, „Radio Svoboda“ suteikia žodį pačiam patriarchui.

„Kartą mane labai nustebino pokalbis su vienu iš metropolitų (šiuo metu jis jau išėjęs į užtarnautą poilsį), – prisimena patriarchas. – Mes su juo kartu skridome iš vienos šalies į kitą – jis dirbo užsienyje, o aš tuo metu buvau Cerkvės užsienio ryšių skyriaus vadovas. Jis man taip broliškai (mes su juo seniai buvome pažįstami) ir sako: „Tėveli, labai prašau, padėkite su pinigais, mums labai sunku“. O aš jam sakau: „Mes juk jums skiriame pinigų“. O jis: „Ne ne, jūs iš savų padėkite.“ Aš įsitempiau: „Ką reiškia „iš savų“? O jis sako: „Juk jūs turite šešis milijardus“. Pažiūrėjau aš į jį ir sakau: „Nejuokauji?“ Jis man: „Ne“. Pasirodo, šitos nesąmonės pasiekė ir metropolitą ir jis jomis patikėjo.“

Socialiniuose tinkluose šis pasakojimas iššaukė labai daug neigiamų reakcijų. Štai, ką jie rašė.

Val Mišelis (@VALMICHEL7). Milijardierius Kirilas Gundiajevas griežtai paneigė gandus, kad jis – milijonierius.

Usy Peskova (@Sandy_mustache). Visi žino, kad gandai apie patriarcho turtus – visiška nesąmonė. Nes tai – ne gandai.

Prof. Preobraženskis (@prof_preobr). Patriarchas Kirilas ragina netikėti gandais apie jo turtus. Ir kukliai ant riešo pasitaiso neegzistuojantį „Breguet“ laikrodį.

SinchroFrazoDron (@Negotov). Tai ne aš turtingas, tai jūs vargšai © Patriarchas Gundiajevas

Streviatnik socialnych setei (@SpiritOfSiberia). Patriarchas ragina netikėti gandais apie jo turtus. „Praktiškai esu vargeta, – pareiškė žilaplaukis senolis ir pridūrė, – O lyginant su kai kuriais Dūmos deputatais, tai tiesiog elgeta.“

Feldšer 03 (@bubukanavorotn1). Patriarchas Kirilas paprašė netikėti gandais apie dvasininkų turtus. Mes ir netikim, mes matom.

Stalkeris (@ValBodin).

– O kodėl patriarchas turi būti vargšas?

– Nežinau, o kodėl prezidentas turi būti sąžiningas?

Anatolijus Trupininas (@trupinin). Be reikalo mūsų švenčiausiasis patriarchas gėdijasi savo turtų. Atvirkščiai, reikia didžiuotis ir rodyti vaikams save kaip pavyzdį. Kad jie ne į žmogų vorą ar Betmeną norėtų būti panašūs, o, pavyzdžiui, į pastorių! O jei kas paklaus, iš kur babkės, tegul sako, kad Dievas atseikėjo. O tu pabandyk įrodyti, kad ne Dievas!

Aleksandra #RPČD (@Alexandra_81_22). Rusijos pravoslavų cerkvės informacijos priemonės: visi pas patriarchą Kirilą rasti milijardai dolerių priklauso Dievui, o jo šventenybė jais naudojasi patikėtinio teisėmis.

Valentina S-L-А (Žiniasklaida). Dievas pasiuntė patriarchui K. Gundiajevui 6 mlrd. dolerių. Alachas R. Kadyrovui duoda 60 mlrd. Ir tik rusams nei Dievas, nei Alachas nieko neduoda.

Dogoniai! Е7Ы09 (@mix_voronezh). Rojuje:

– Petrai, koks ten baisus triukšmas ir laukinis kauksmas???

– Tai patriarchas Gundiajevas bando pro vartus įsitempti pravoslavų bažnyčios turtus, jam nesiseka, tai ir staugia.

Rustemas Adagamovas. Gundiajevui net jo pavaldiniai sako: „Turi šešis milijardus dolerių, gal pasidalinam?“

Andrejus Steklovas. Gundiajevas pareiškė, kad visi tyrimai ir straipsniai apie jo turtus – melas. Lėktuvas ir „Maibach“ čia jums turtai? Vargetos.

Vasilijus Aleninas. Užtenka pažiūrėti. Štai patriarchas Kirilas prabangioje jachtoje, verslo klasės lėktuve, „Mercedese“, o štai ir prabangus laikrodis jam ant rankos – tai „Breguet“, tai „Ulysse Nardin“. Tarp kitko, buvo atvejis, kai laikrodis ant jo rankos buvo retušuotas – įkliuvo patriarcho darbuotojai.

Tai kaip? Ir savo akimis nebetikėti?

Patriarchas Kirilas – veidmainis. Jis galėtų prisipažinti, kad jo prabangus gyvenimas neatitinka daugelio tikinčiųjų gyvenimo lygio ir kažkaip bandyti taisyti padėti. Tačiau vietoje to – juokingi pareiškimai. Ir dar gėdingas vaizdelis – akivaizdų asmeninį godumą dangstyti „Dievo tiesa“.

Jau geriau būtų patylėjęs. Nes taip dar blogiau.

Kirilas Šulika. Šiandien patriarchas Kirilas pareiškimus apie pasakiškus turtus pavadino nesąmonėmis ir susiejo juos su tuo, kad „bažnyčia skelbia tiesą“, tai yra kovoja su abortais ir surogatine motinyste.

Kitaip tariant, surogatinės motinos jį paėmusios įkaitu vežioja brangiu „Mercedesu“ su apsauga, o prieš tai per prievarta užsega laikrodį ant rankos.

Nikolajus Mitrochinas. Aleksandrui Soldatovui, kuris per leidinį „Novaja gazeta“ ir kitus liberalius Rusijos žiniasklaidos kanalus jau penkiolika metų skleidžia visiškai nepagrįstą informaciją apie akyse augančius „Kirilo milijardus“ (porą kartu tiesiogiai pateikė nuorodas į mano tekstus, tačiau man viešai tai paneigus, dabar rašo nepriklausomų „ekspertų“ vardu), šiandien, greičiausiai, šventė. Iš esmės tai verčia susimąstyti, kas dar iš to, apie ką rašo „niekada nemeluojantys“ laikraščiai, yra tiesa. Kita vertus, patriarchas, kuris nori, kad juo tikėtų, turėtų viešai pateikti informaciją apie turimą nekilnojamąjį turtą, kapitalą, pajamas iš akcijų ir pan., o ne vaikiškai meluoti, kai išlenda vienokia ar kitokia informacija.

Ivanas Preobraženskis. Švenčiausiasis tapo labai juokingas ir jau pats to nesupranta.

Viktoras Voroncovas. Kai Kirilą išrinko patriarchu, nustojau vaikščioti į bažnyčią...

Nezygaris. Kodėl asmeninių turtų tema pravoslavų bažnyčios vadovą sujaudino būtent dabar? Gal kaltos konstitucijos pataisos (su sąskaitomis užsienyje) ir numatomi didieji valymai? Ar nutarė paimti iš valstybės naują paskolą (ir šiuo metu bankas tikrina informaciją)? O gal iš tiesų užsienio sąskaitos jau tuščios? Ir dabar turime valdomą sąskaitą Rusijoje? Juk būna tokių stebuklų.