Pasaulyje

2020.08.05 06:33

Beirute auga žuvusiųjų ir sužeistųjų skaičiai: sprogimai nusinešė mažiausiai 100 gyvybių, medikų rankose – bent 4 tūkst. žmonių

atnaujinta 09.52
LRT.lt, BNS, ELTA2020.08.05 06:33

Galingų sprogimų, antradienį driokstelėjusių Beiruto uoste ir nuniokojusių didelę dalį miesto, aukų padaugėjo mažiausiai iki 100, tačiau baiminamasi, kad jų skaičius gali augti.

Užsienio žiniasklaida, remdamasi vietos valdžios informacija teigia, kad medicinos tarnybos turi duomenų apie mažiausiai 4000 sužeistųjų, tačiau ir šių žmonių skaičius nuolat didėja.

Libano valdžia prognozuoja, kad ir žuvusiųjų, ir sužeistųjų skaičiai dar reikšmingai padidės.

Tragiškus momentus Beirute užfiksavo telefonu: antrasis sprogimas prilygo 3,3 balo žemės drebėjimui

Vokietija praneša, kad sužeisti ir Vokietijos ambasados ​​darbuotojai. Anot užsienio reikalų ministerijos, kol kas neaišku, kiek šalies piliečių nukentėjo.

Pirminėje versijoje – sandėlyje sprogo tūkstančiai tonų cheminių medžiagų

Beirute, šalia prieplaukos esančiame sandėlyje nuaidėjo mažiausiai du sprogimai. Po pirmojo iškila tankių dūmų stulpas, galiausiai pastatą apgobė grybo pavidalo dūmų debesis, nuaidėjo kurtinantis garsas.

Pirminiais duomenimis, sprogo uosto teritorijoje esantis sandėlis, kuriame šešerius metus laikyta beveik trys tūkstančiai tonų amonio nitrato.

Į nuolaužomis užklotas Beiruto gatves pasipylė sužeisti žmonės. Aidėjo aimanos, panikos šūksniai.

Nukentėjusiųjų – tūkstančiai, tad ligoninės akimirksniu užsipildė, dalį sužeistųjų teko vežti į klinikas už Beiruto ribų.

Taip pat skaitykite

„Mūsų ligoninėje sužeistųjų apie tris šimtus. Visi komandos nariai - gydytojai, seselės – operuoja. Padeda net administracijos darbuotojai. Be to, kaip matote, ligoninė per incidentą taip pat nukentėjo – prie įėjimo įgriuvo lubos, išdužo palatų langai“, – apie pirmąsias valandas po sprogimo pasakojo Beiruto ligoninės medikė.

Incidentas pražudė dešimtis Beiruto gyventojų, mieste paskelbtas trijų dienų gedulas žuvusiesiems pagerbti.

Incidento priežastys – tiriamos. Atsakingiems asmenims grasinama griežtomis baudomis. Sprogimas suniokojo uostą, kuris gyvybiškai svarbus šaliai, importuojančiai didžiąją dalį maisto produktų.

Be to, incidentas kelia humanitarinės krizės grėsmę – beveik 7-ių milijonų gyventojų valstybė, jau dabar klimpsta ekonominėje krizėje.

Sprogimo banga prilygo žemės drebėjimui, žmonės gąsdino pamatyti vaizdai

Antrasis sprogimas buvo toks stiprus, kad prilygo 3,3 balo žemės drebėjimui. Sprogimą girdėjo Kipro salos gyventojai už beveik 200 šimtų kilometrų.

„Abu stovėjome prie įėjimo, pajutome, kad stiklas dreba. Pasakiau jam, kad tikriausiai tai - žemės drebėjimas ir nuėjau pasiteirauti kaimynų, kas vyksta. Staiga tarsi žaibas trenkė, viskas aplink paraudo ir sprogimo banga mane nubloškė per visą parduotuvę“, – pasakojo sukrėstas vietos parduotuvės savininkas.

Libano sostinėje Beirute vyrauja chaosas: įvyko tragiškas sprogimas
Galingų sprogimų suniokotas Beirutas: subyrėjusius pastatus ryja ugnis

CNN: JAV kariškiai neturi įrodymų, kad Beirute buvo surengta ataka, apie kurią kalbėjo Trumpas

Amerikos kariškiai neturi įrodymų, kad sprogimas Libano sostinėje buvo ataka, apie kurią anksčiau kalbėjo JAV prezidentas Donaldas Trumpas. Tai antradienį pranešė televizijos kanalas CNN, remdamasis trimis neįvardytais šaltiniais Pentagone.

D. Trumpas per spaudos konferenciją Baltuosiuose rūmuose teigiamai atsakė į klausimą, ar jis mano, kad Beirute buvo surengta ataka, o ne įvyko incidentas. „Turint omenyje sprogimą, panašu į tai. Aš susitikau su kai kuriais iš mūsų puikių generolų. Atrodo, jog jie mano, kad tai buvo ataka. Tai buvo kažkokia bomba, taip“, - teigė Amerikos lyderis.

Pasak prezidento, Pentagone manoma, kad „tai nebuvo kažkoks gamybinis sprogimas“. „Jie (generolai) žino geriau už mane“, - pridūrė Baltųjų rūmų šeimininkas. Jis pareiškė, kad JAV siūlo Libano vyriausybei savo pagalbą.
Savo ruožtu šaltiniai JAV gynybos departamente teigia „nežiną, apie ką kalbėjo prezidentas“. Vienas iš jų sakė, jog jei kariškiai turėtų tokios atakos įrodymų, tai JAV vyriausybė tučtuojau imtųsi papildomų priemonių, kad apsaugotų Amerikos ginkluotąsias pajėgas ir nuosavybę regione. Tas pats šaltinis pareiškė, kad tokių nurodymų kol kas negauta.