Pasaulyje

2020.08.05 06:26

Naujausia informacija. Norvegijoje dėl COVID-19 pavojaus karantinuotas dar vienas kruizinis laivas

atnaujinta 14.50
LRT.lt, BNS, ELTA2020.08.05 06:26

Kruizinis laivas su 123 keleiviais ir 85 įgulos nariais trečiadienį prisišvartavo Norvegijos Budės uostamiestyje, tačiau niekam nebuvo leista išsilaipinti, nes vienam namo sugrįžusiam buvusiam keleiviui iš Danijos buvo diagnozuota koronavirusinė infekcija COVID-19.

„Labai rimtai vertiname situaciją“, – Norvegijos transliuotojui NRK sakė merė Ida Pinnerod (Ida Pineriod).

Ji pridūrė, kad valdžios institucijos aptaria su Norvegijos visuomenės sveikatos institutu, ar reikėtų atlikti tyrimus likusiems keleiviams. Įgulos nariams testai bus atlikti.

Laivo savininkė „SeaDream Yacht Club“ savo pranešime sakė: „Nuoširdžiai tikimės, kad laive nėra COVID-19; mums nežinoma apie jokius svečius ar įgulos narius, kurie būtų užkrėsti ar turėtų kokių nors simptomų, tačiau imamės visų būtinų atsargumo priemonių.“

Anot bendrovės, buvusiam keleiviui infekcija buvo patvirtinta per įprastą patikrinimą jam sugrįžus į Daniją. Kelionės metu šiam asmeniui nepasireiškė jokių koronaviruso simptomų, o rugpjūčio 2 dieną jis, kaip ir planuota, sugrįžo namo iš Trumsės.

Tuo metu COVID-19 diagnozės sulaukusių žmonių kitame norvegų kruiziniame laive „MS Roald Amundsen“ padaugėjo iki 44, pranešė tarnybos. Lieka neaišku, kaip prasidėjo šis protrūkis.

Po to protrūkio laivo savininkė pirmadienį įšaldė visas kruizines keliones, o Norvegija dviem savaitėms uždarė uostus kruiziniams laivams.

Vėlai antradienį Norvegijos visuomenės sveikatos institutas pranešė, kad 35 įgulos nariams ir devyniems „MS Roald Amundsen“ keleiviams testu buvo patvirtintas koronavirusas. Visi keleiviai buvo užregistruoti kaip Norvegijos gyventojai.

Kruizų linijų „Hurtigruten“ laivai dažnai veikia kaip vietinio susisiekimo keltai, keliaujantys iš uosto į uostą palei vakarinę Norvegijos pakrantę. Kai kurie keleiviai išsilaipindami galėjo išplatinti virusą vietos bendruomenėse.

Atnaujinta 14.46

Baltarusijos medikai per praėjusią parą nustatė 126 naujus užsikrėtimo koronavirusu atvejus, o bendras šalyje patvirtintų koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų skaičius padidėjo iki 68 376, trečiadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Ankstesnę dieną buvo užregistruoti 84 užsikrėtimo atvejai. Per visą infekcijos plitimo laikotarpį šalies teritorijoje nuo COVID-19 mirė 577 žmonės.

Ministerija informavo, kad per praėjusią parą buvo užregistruoti trys nauji mirties nuo COVID-19 atvejai. Visi trys pacientai taip pat sirgo įvairiomis lėtinėmis ligomis.

Stebėtojai abejoja oficialiais Minsko duomenimis apie koronaviruso paplitimą šalyje ir mano, kad tikrasis pandemijos mastas gali būti didesnis.

Ministerija taip pat nurodė, kad pasveiko ir iš ligoninių buvo išrašyti 63 425 pacientai, persirgę COVID-19, iš jų 262 – per pastarąją parą.

Nuo pandemijos pradžios Baltarusijoje atlikta daugiau kaip 1,33 mln. testų koronaviruso infekcijai nustatyti.

Kritika britų Vyriausybei

Jungtinės Karalystės (JK) Vyriausybė padarė „kritinių klaidų“ spręsdama dėl sienų uždarymo pirmosiomis koronaviruso pandemijos dienomis, sakoma parlamentinėje ataskaitoje. Tuo tarpu, pasaulyje nuo koronaviruso mirusių žmonių skaičius trečiadienį pasiekė 700 647. Tai pranešė Johnso Hopkinso universitetas.

Bendruomenių Rūmų Vidaus reikalų komitetas ataskaitoje išvardijo virtinę nesėkmių ir pateikė rekomendacijų Vyriausybei.

Vyriausybė „per lėtai suprato padidėjusią ligos plitimo iš kitų Europos valstybių, ypač iš Ispanijos, riziką“, sakoma ataskaitoje.

Komitetas taip pat sukritikavo Vyriausybės sprendimą kovą trims mėnesiams atšaukti saviizoliacijos reikalavimą tam tikroms šalims. Tuo tarpu kitos valstybės įvedinėjo griežtas sienų apsaugos priemones.

„Griežtesni apribojimai pradžioje, tikėtina, būtų sulėtinę infekcijos plitimą“, – teigia komitetas.

Komitetas pabrėžė ir skaidrumo trūkumą apribojimų, ypač dėl liepos 25 d. staiga paskelbto sprendimo atnaujinti reikalavimą saviizoliuotis atvykėliams iš Ispanijos.

„Sprendimų priėmimas ir komunikacija apie juos ateityje turi būti pakeisti“, – tikino parlamentarai.

Parlamentarai taip pat suabejojo Vyriausybės skelbiamais duomenimis, pagal kuriuos 99,9 proc. gyventojų laikėsi karantino apribojimų, ir pareikalavo daugiau įrodymų.

Komitetas taip pat rekomendavo įvertinti galimybę testuoti dėl koronaviruso JK pasienyje.

Atnaujinta 12.52

Pietų Afrikos Respublikoje (PAR) naujuoju koronavirusu nuo pandemijos pradžios užsikrėtė daugiau kaip 24 000 sveikatos priežiūros darbuotojų, 181 iš jų mirė, trečiadienį paskelbė šalies sveikatos apsaugos ministras.

Sveikatos apsaugos ministro Zwelio Mkwizės teigimu, PAR koronavirusas iš viso diagnozuotas 24 104 sveikatos priežiūros darbuotojams. Tai sudaro 5 proc. visų šalyje nustatytų koronaviruso infekcijos atvejų.

PAR yra labiausiai koronaviruso paveikta šalis Afrikos žemyne. Šalyje iki šiol užregistruota 521 318 infekcijos atvejų, o tai daugiau kaip pusė visoje Afrikoje patvirtintų koronaviruso atvejų. PAR daugiau kaip 8 800 užsikrėtusių žmonių mirė.

Atnaujinta 12.22

Lenkijoje per pastarąją parą nustatyta 640 naujų koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų, o dar 18 žmonių mirė, sveikatos apsaugos tarnybų informaciją trečiadienį citavo Lenkijos visuomeninis radijas.

Bendras šalyje patvirtintų COVID-19 atvejų skaičius išaugo iki 48 789, o mirčių – iki 1 756.

Ministerija nurodė, kad iš naujai nustatytų užsikrėtimo atvejų 152 buvo užregistruoti pietiniame Silezijos anglių kasybos regione, kur liga išplito tarp vietos kasyklų darbininkų.

Išvakarėse šalyje buvo patvirtinta rekordiškai daug – 680 – naujų COVID-19 atvejų.

Trečiadienį ryte Lenkijos ligoninėse tebebuvo gydomi 1 898 koronavirusu užsikrėtę pacientai; 72 iš jų reikalingas dirbtinis plaučių ventiliavimas.

Bendras pasveikusiųjų skaičius padidėjo iki 35 321, pridūrė Sveikatos apsaugos ministerija.

Atnaujinta 11.14

Rusijoje per pastarąją parą oficialiai patvirtinta 5,2 tūkst. naujų koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų, o mirė dar 139 šia liga užsikrėtę žmonės, rodo trečiadienį paskelbti šalies kovą su epidemija koordinuojančio operatyvinio štabo duomenys.

„Per praėjusią parą 83 Rusijos regionuose patvirtinti 5 204 nauji COVID-19 atvejai, įskaitant 1 342 (25,8 proc.) nustatytus aktyviai, nesant klinikinių apraiškų“, – nurodoma štabo pranešime.

Stebėtojai abejoja oficialiais Rusijos tarnybų duomenimis dėl koronaviruso plitimo šalyje ir mano, kad tikrasis infekcijos mastas gali būti didesnis.

Nuo epidemijos pradžios Rusijoje oficialiai nustatyti iš viso 866 627 koronavirusinės infekcijos atvejai, 14 490 žmonių mirė.

Iš gydymo įstaigų per pastarąją parą išrašyti 7 555 pacientai. Bendras ligoninėse gydytų ir pasveikusių žmonių skaičius padidėjo iki 669 026.

Atnaujinta 11.06

Nepaisant naujų COVID-19 atvejų skaičiaus didėjimo, Šveicarijos sveikatos apsaugos ir vidaus reikalų ministras Alainas Bersetas tvirtina, kad naujų nacionalinių karantino apribojimų įvesti kol kas neplanuojama, praneša „Reuters“.

Pastarosiomis dienomis naujų COVID-19 atvejų skaičius Šveicarijoje šoktelėjo net 4 kartus, palyginti su birželio mėnesio statistika. Tai sukėlė nerimą, kad Vyriausybė griežtins karantino apribojimus, skirtus suvaldyti koronaviruso protrūkį.

„Tokioje neapibrėžtoje situacijoje nėra nieko neįmanomo, tačiau man tai atrodo mažai tikėtina“, – laikraščiui „Tages-Anzeiger“ sakė A. Bersetas, paklaustas apie naujus nacionalinius apribojimus.

Kovą Šveicarijoje buvo imtasi drastiškų karantino apribojimų, įskaitant mokyklų bei parduotuvių uždarymą. Pasak ministro, nors tokios priemonės buvo reikalingos Ženevoje ar Ciuriche, kituose regionuose galėjo pakakti ir švelnesnių priemonių.

A. Bersetas taip pat pabrėžė, kad gyventojai vis dar turi laikytis socialinės distancijos.

„Su nerimu stebiu, kaip nyksta disciplina. Yra žmonių, kurie vėl spaudžia rankas. Tai yra didelė klaida. Vis dar nežinome, kaip metų laikas veikia virusą. Vis dėlto, tikėtina, kad rudenį situacija nepagerės, o bus sudėtinga“, – sakė A. Bersetas.

Šveicarijoje iki šiol užregistruoti 35 746 COVID-19 atvejai ir 4 306 mirtys nuo šios ligos.

Atnaujinta 11.01

Estijoje atlikus 961 testą per praėjusią parą patvirtinti 22 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, trečiadienį pranešė Sveikatos apsaugos departamentas.

Iš jų aštuoni nauji atvejai patvirtinti Tartu apskrityje, du – Raplos apskrityje. Visi jie susiję su židiniais klube „Vabank“ ir bare „Naiiv“.

11 iš naujų užsikrėtusiųjų – jūrininkai, du iš jų hospitalizuoti.

Trečiadienio ryto duomenimis, Estijos ligoninėse gydomi devyni infekuotieji; vienas jų buvo prijungtas prie dirbtinio plaučių ventiliavimo aparato. Per praėjusią parą nenustatyta jokių mirties atvejų.

Nuo pandemijos pradžios Estijoje nustatyta iš viso 2 113 užsikrėtimo koronavirusu atvejų.

Bendras mirčių nuo COVID-19 skaičius siekia 63, o pasveikusiais laikomi 1 948 žmonės.

Atnaujinta 10.37

Latvijoje per praėjusią parą atlikus 2 212 testų patvirtinti aštuoni nauji užsikrėtimo koronavirusine infekcija COVID-19 atvejai, trečiadienį informavo Ligų profilaktikos ir kontrolės centras.

Penki iš jų grįžo iš koronaviruso paveiktų užsienio šalių, o dar trijų užsikrėtimo atvejų aplinkybės tiriamos, nurodė Centras.

Bendras Latvijoje patvirtintų COVID-19 atvejų skaičius siekia 1 257, atlikus iš viso 206 080 pirminių testų koronavirusinei infekcijai nustatyti. Koronaviruso protrūkis šalyje iki šiol pareikalavo 32 žmonių gyvybių.

Trečiadienį šalies ligoninėse tebėra gydomi šeši koronavirusu užsikrėtę žmonės; visų jų būklė vidutinio sunkumo. Nė vienas iš šių pacientų nebuvo hospitalizuotas per pastarąją parą. Šalyje iš viso pasveiko 1 070 COVID-19 pacientų.

Padėtis Indijoje

Indijoje pastarąją parą nustatytų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius padidėjo 52 509 ir pasiekė 1 908 254. Kaip pranešė trečiadienį šalies Sveikatos apsaugos ir šeimos gerovės ministerija, infekcijos aukų skaičius per 24 valandas padidėjo 857 ir išaugo iki 39 795.

Žinybos duomenimis, šiuo metu Indijoje gydomi 586 244 pacientai, kuriems diagnozuotas koronavirusas.

Pasak ministerijos atstovų, 82 proc. infekuotųjų tenka 10-čiai valstijų ir sąjunginių teritorijų (Indija suskirstyta į 28 valstijas ir aštuonias sąjungines teritorijas), su koronavirusu susijusi situacija daugumoje Indijos regionų kontroliuojama.

Johnso Hopkinso universiteto duomenimis, Indija užima trečiąją vietą pasaulyje pagal nustatytų užsikrėtimo atvejų skaičių po JAV ir Brazilijos. Kaip prognozuoja specialistai, bendras infekuotųjų skaičius šalyje perkops dviejų milijonų ribą jau šią savaitę.

Daugiausia užsikrėtimo atvejų tenka Indijos vakaruose esančiai Maharaštros valstijai. Iki šiol ten užregistruoti 457 956 infekuotieji.

Atnaujinta 09.20

Ukrainoje per praėjusią parą užregistruotas 1 271 naujas koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejis, be to, epidemija pareikalavo 24 žmonių gyvybių, dar 914 asmenų pasveiko, trečiadienį pranešė atsaką į epidemiją koordinuojanti Nacionalinio saugumo ir gynybos taryba (NSGT).

Ankstesnę dieną Ukrainoje buvo patvirtintas 1 061 COVID-19 atvejis.

Naujojo koronaviruso infekcija šalyje iki šiol nustatyta iš viso 75 490 žmonių, iš jų 41 527 pasveiko, 1 788 mirė.

Naujausiais duomenimis, šalyje žinomi 32 175 aktyvūs koronavirusinės infekcijos atvejai. Iš vėliausiai nustatytų COVID-19 atvejų daugiausiai užregistruota Charkovo (146), Ivano Frankivsko (127) ir Lvovo (156) srityse, taip pat Kijeve (150).

JAV per parą užfiksuoti 53 847 COVID-19 atvejai, 1,3 tūkst. žmonių mirė

Jungtinėse Valstijose per parą užregistruoti 53 847 užsikrėtimo koronavirusine infekcija COVID-19 atvejai ir 1 302 mirtys, rodo antradienį 20 val. 30 min. vietos (trečiadienį 3 val. 30 min. Lietuvos) laiku Johnso Hopkinso universiteto paskelbti duomenys.

Jungtinėse Valstijose koronavirusinė infekcija COVID-19 pareikalavo iš viso 156 668 žmonių gyvybių, patvirtinta 4 765 170 užsikrėtimo atvejų.

Tačiau JAV prezidentas Donaldas Trumpas laikėsi ryžtingo optimizmo.

„Matome požymių, kad mūsų stiprios švelninimo pastangos iš tikrųjų veikia labai gerai, ypač siekiant apsaugoti tuos, kuriems gresia didžiausias pavojus“, – sakė jis per Baltųjų rūmų spaudos konferenciją dėl pandemijos.

D. Trumpas atnaujino beveik kasdien rengiamas spaudos konferencijas dėl koronaviruso po to, kai birželio pabaigoje pietinėje ir vakarinėje JAV dalyse pradėjo daugėti užsikrėtimo COVID-19 atvejų.

Pasak prezidento, patvirtintų atvejų skaičius išaugo dėl didelio masto testavimo.

Australijoje per pastarąją parą užregistruotas didžiausias COVID-19 aukų skaičius

Koronaviruso labiausiai paveikta Australijos Viktorijos valstija paskelbė apie trečiadienį užregistruotas 15 mirčių nuo COVID-19. Tai yra iki šiol didžiausias ligos aukų skaičius Australijoje per parą, o tarp nuo koronaviruso mirusių žmonių yra ir vos į ketvirtą dešimtį įkopęs vyras.

Pastarosiomis savaitėmis antrame didžiausiame Australijos mieste ir Viktorijos valstijos sostinėje Melburne kasdien fiksuojami šimtai naujų COVID-19 atvejų. Trečiadienį jų užregistruota 725.

Koronavirusas plinta, nepaisant Melburne jau beveik mėnesį įvesto griežto karantino.

Viktorijos premjeras Danielis Andrewsas spaudos konferencijoje teigė, kad tarp trečiadienį užregistruotų COVID-19 aukų yra į ketvirtą dešimtį metų įkopęs vyras, taip pat – 12 mirčių susijusios su pagyvenusių žmonių slaugos namais.

Koronavirusas greitai išplito Melburno slaugos namuose, šiuo metu užregistruota beveik 1 500 su jais susijusių aktyvių COVID-19 atvejų.

Nuo pirmadienio Melburne įvesta komendanto valanda, uždarytos nebūtinos verslo įmonės ir įvesta prievolė dėvėti kaukes, institucijoms bandant suvaldyti protrūkį.

D. Andrewso teigimu, visos, išskyrus pačias būtiniausias, planinės operacijos bus atidėtos, kad atsirastų daugiau vietos ligoninėse.

„Sunkiausiai sergantys pacientai turi sulaukti gydymo greičiausiai. Apgailestaujame dėl tokio sprendimo, bet labai svarbu užtikrinti visos mūsų sveikatos apsaugos sistemos pajėgumus“, – sakė jis.
Australijoje iš viso užregistruota daugiau nei 19 tūkst. COVID-19 atvejų ir 247 mirtys nuo šios ligos.