Pasaulyje

2020.08.04 19:51

Liudininkai užfiksavo milžiniško sprogimo Beirute momentą: galios banga tiesiog perskrodė miestą

atnaujinta 22.49
LRT.lt2020.08.04 19:51

Libano sostinę Beirutą antradienį sudrebino galingas sprogimas, išdaužęs aplinkinių pastatų langus, o virš miesto pakilo didelis dūmų stulpas.

Pranešama apie šimtus sužeistųjų ir pirmąsias sprogimo aukas.

Internete pasirodė pirmieji vaizdo įrašai, kuriuose užfiksuota milžiniška sprogimo banga.

Liudininkai incidentą fiksavo tiek iš valčių, tiek nuo daugiaaukščių stogų.

Libano sostinėje Beirute vyrauja chaosas: įvyko tragiškas sprogimas

Apie 75 metų pensininkė Makrouhie Yerganian – buvusi mokytoja, kelis dešimtmečius gyvenusi netoli uosto – sakė, jog jai pasirodė, kad sprogo „atominė bomba“.

Libano sostinėje nugriaudėję sprogimai nusinešė mažiausiai 78 gyvybes, sužeista bent 4 tūkst. žmonių

„Esu patyrusi visko, bet iki šiol – nieko panašaus į tai“, net ir per Libaną 1975–1990 krėtusį pilietinį karą, pripažino moteris.

„O Dieve, kas čia įvyko?“, – tokie liudininkų riksmai buvo girdėti užfiksuotuose skirtinguose vaizdo įrašuose.

„Išgirdom sprogimą, tada pamatėm grybą“, – pasakojo viena gyventoja, mačiusi antrąjį kurtinamą sprogimą iš savo buto balkono Mansurijos rajone.

„Sprogimo banga nubloškė mus atgal į butą“, – pridūrė moteris.

Įvykio liudininkai iš pradžių fiksavo rūkstančius dūmus, kurie kilo iš, pirminiais duomenimis, uosto Beirute, o po akimirkos nugriaudėjo galingas sprogimas. Virš incidento vietos pakilo dūmai, o po sprogimo trumpam susiformavo „grybo formos“ debesis.

Buvo galima akivaizdžiai plika akimi matyti, kokia tai galinga sprogimo banga.

Generalinis saugumo vadovas Abbasas Ibrahimas kėlė prielaidą, kad galėjo sprogti seniai konfiskuotos medžiagos, laikytos miesto uoste.

„Atrodo, kad ten buvo sandėlys, kuriame buvo medžiagų, konfiskuotų prieš daugelį metų. Atrodo, kad šios medžiagos buvo labai sprogkios“, – sakė jis.

Į pensiją išėjusi JAV branduolinės fizikos specialistė Cheryl Rofer per „Twitter“ rašė, kad per sprogimą pakilęs „raudonas debesis“ rodo, jog „labai tikėtina, [kad detonavo] amonio nitratas] – įprastos žemės ūkio trąšos, bet labai sprogi medžiaga.

Galingų sprogimų suniokotas Beirutas: subyrėjusius pastatus ryja ugnis

Užsienio žiniaslaida praneša, kad sprogimas, driokstelėjęs Beiruto uosto rajone, buvo juntamas didelėje miesto dalyje. Kai kuriuose sostinės rajonuose dingo elektra.

Sprogimo priežastis kol kas neaiški.