Pasaulyje

2015.11.23 09:59

Ieškomiausias Paryžiaus teroro atakų įtariamasis pabėgo į Vokietiją

DELFI.lt, BNS 2015.11.23 09:59

Pranešama, kad Europoje labiausiai ieškomas žmogus Salahas Abdelslamas buvo atsidūręs policijos akiratyje, tačiau jam pavyko pasprukti. Manoma, kad jis BMW automobiliu keliauja Vokietijos sienos link, praneša telegraph.co.uk.

Belgijos federaliniai prokurorai vidurnaktį surengtoje spaudos konferencijoje pripažino, kad didelės operacijos metu, kurioje dalyvavo policija ir kariuomenė, Paryžiaus išpuoliuose dalyvavusio islamisto sučiupti nepavyko.

S. Abdelslamas sekmadienio, lapkričio 22-osios, vakare apie 19 val. 30 min. buvo pastebėtas Belgijos policininkų netoli Lježo, tačiau jam pavyko nuo pareigūnų pasprukti. Tada islamistas greitkeliu E40 pasuko Vokietijos kryptimi ir dar kartą išvengė policininkų užkardos.

Prokurorai patvirtino, kad S.Abdelsamo nebuvo tarp šešiolikos asmenų, suimtų per sekmadienį surengtų devyniolika reidų, tačiau atsakinėti į klausimus apie jo buvimo vietą atsisakė. Reidai vyko sekmadienį, kaip Belgijos ministras pirmininkas pakartojo, kad teroristinių išpuolių grėsmė yra „neišvengiama ir rimta“. Vis dėlto prokurorai pripažino, kad nebuvo konfiskuota nei ginklų, nei sprogmenų.

Gyvenimas Briuselyje ir toliau lieka paralyžiuotas, miesto centre budi saugumo pajėgos, o metro iki pirmadienio ryto uždarytas.

Pirmadienį po lapkričio 13-osios, penktadienio, išpuolių Paryžiuje S. Abdelslamą Prancūzijos policija sustabdė netoli Belgijos sienos. Jis važiavo automobilyje kartu su dar dviem vyrais, tačiau jam buvo leista važiuoti toliau, mat pareigūnai dar nežinojo, kad jis galimai dalyvavo Paryžiaus žudynėse.

Nuo to laiko islamistas buvo kelis kartus pastebėtas keliose Belgijos sostinės vietose. Briuselio policija pripažino, kad sekmadienio operacijų metu jie šaudė į automobilį, artėjantį link kelio užtvaros Molenbeko rajone. Automobilis paspruko, tačiau vėliau jis buvo surastas, jame buvo sužeistas žmogus.

Paryžiaus policija paskelbė prie nacionalinio stadiono susisprogdinusio trečio mirtininko nuotrauką

Prancūzijos policija sekmadienį paskelbė paskutinio mirtininko iš trijų, susisprogdinusių prie nacionalinio stadiono Paryžiuje per lapkričio 13-osios džihadistų atakas, nuotrauką.

Twitter nuotr.

Tyrėjai penktadienį nurodė, kad tas užpuolikas veikiausiai buvo tarp pabėgėlių, užsiregistravusių spalio 3 dieną Graikijos Lero saloje kartu su kitu užpuoliku, kurio nuotrauka buvo paskelbta, bet palaikai dar neatpažinti.

Vienintelis jau atpažintas iš trijų vyrų, susisprogdinusių prie Prancūzijos nacionalinio stadiono (Stade de France) Paryžiaus šiauriniame priemiestyje, yra 20-metis Prancūzijos pilietis Bilalas Hadfi, kuris gyveno Belgijoje.

Sekmadienį paskelbta vyro nuotrauka buvo Sirijos pase, išduotame Mohammado al Mahmodo vardu ir pateiktame Graikijos pareigūnams, sakė vienas tyrimui artimas šaltinis.

Po to, kai atvyko į Lero salą, tas vyras kartu su kitu užpuoliku spalio 8 dieną keltu išplaukė į Pirėjo uostą žemyninėje Graikijoje ir prisidėjo prie migrantų, traukiančių į Serbiją.

Jie buvo tarp septynių ginkluotų užpuolikų ir mirtininkų sprogdintojų, dalyvavusių virtinėje koordinuotų išpuolių Paryžiuje, per kuriuos žuvo 130 žmonių, o dar 350 buvo sužeisti.