Pasaulyje

2015.11.23 17:32

Išrinktas naujasis Argentinos prezidentas

Argentinoje dvylika metų trukusį Kirchnerių šeimos valdymą baigė konservatyvi opozicija, kurios atstovas Mauricio Macris laimėjo prezidento rinkimus.

Sostinės Buenos Airių meras, surinkęs per 51 procentą balsų, pareiškė, kad prasideda nauja era ir pažadėjo panaikinti importo bei valiutos suvaržymus, kurie seniai stabdė ekonomikos raidą. Tikimasi, kad buvęs futbolo klubo prezidentas, palankiai vertinamas stambiojo verslo ir užsienio investuotojų, bus ekonomiškai liberaliausias Argentinos lyderis per ketvirtį amžiaus. 

Charizmatiškas politikas šovė į rinkimų favoritus tik prieš pat balsavimą, pasivijo valdančiosios kairiųjų partijos kandidatą Danielį Sciolį ir privertė rengti pirmąjį per Argentinos istoriją antrąjį prezidento turą. 

Iki šiol trečiąją pagal dydį Lotynų Amerikos ekonomiką valdė Nestoras Kirchneris, išrinktas 2003-aisiais po didžiausio istorijoje valstybės bankroto, o paskui – jo žmona Christina Fernandez. Jie atgaivino ekonomiką, bet sulaukė kritikos dėl nuolatinio populizmo ir įtemptų santykiais su kaimynais bei Jungtinėmis Valstijomis.