Naujienų srautas

Pasaulyje2015.11.23 06:59

Belgijoje surengta 19 reidų, 16 asmenų sulaikyta; S. Abdeslamas vis dar laisvėje

Belgijos sostinė sekmadienį buvo uždaryta jau antra diena, policininkai ir kariai ieškojo kelių įtariamųjų, susijusių su atakomis Paryžiuje. Sekmadienio vakare Briuselyje ir kituose šalies miestuose pradėta milžiniška paieškos operacija, kurios metu surengta 19 reidų ir suimta 16 įtariamų teroristų.

1.40 val. 19 reidų, 3 kratos, 16 sulaikytųjų.

Belgijos prokuroras spaudos konferencijoje pranešė, kad sekmadienį Briuselyje buvo surengta 19 reidų, Šarlerua atliktos kratos 3 namuose. Reidų metų nerasta nei ginklų, nei sprogmenų.

Iš viso sulaikyta 16 asmenų. Vienas asmuo buvo sužeistas Molenbeko rajone Briuselyje, kai jis sprukdamas automobiliu taranavo pareigūnus. Į jį buvo paleisti du šūviai, vėliau vyras buvo sulaikytas.

Pareigūnų teigimu, kad S. Abdeslamas nebuvo rastas.

Žurnalistams spaudos konferencijoje nebuvo leista užduoti klausimų.

1.14 val. Belgijos žiniasklaidoje pasirodė pranešimai, kad įtariamas vienas iš Paryžiaus teroro aktų vykdytojų Salahas Abdeslamas ištrūko iš policijos rankų.

Net keli portalai praneša, kad šalies pareigūnai jį sekmadienį apie 19.30 val. BMW automobilyje pastebėjo Lježe. Tačiau ieškomam teroristui pavyko nuo policijos pabėgti. Ieškomiausiu Europos žmogumi vadinamas S. Abdeslamas, manoma, paspruko Vokietijos link.

1.05 val. „France 24“ taip pat skelbia, kad operacijos metu buvo sulaikyti šeši įtariami teroristai. Jų teigimu, vienas asmuo buvo sužeistas.

00.50 val. Sekmadienio operacijos metu Briuselio centre buvo sulaikyti šeši įtariami teroristai, skelbia belgų svetainė „Derniere Heure“.

00.45 val. Policijos operacija Briuselyje baigta. Tai paskelbė šalies generalinis prokuroras. Vidurnaktį vietos laiku bus rengiama spaudos konferencija.

Tuo tarpu Belgijos žiniasklaida praneša, kad policijos reidai sekmadienį vykdomi ir kituose šalies miestuose – Šarlerua, Antverpene, Lježe.

00.32 val. Belgų atsakas į policijos prašymą neviešinti operacijos detalių – kačių nuotraukų lavina.

00.10 val. Briuselyje esantis „The Telegraph“ žurnalistas teigia, kad panašu, jog šiąnakt gali vykti didelė teroristų medžioklės operacija.

Generalinis prokuroras pranešė, kad surengs spaudos konferenciją, kai policijos ir specialiųjų pajėgų operacija baigsis.

Pareigūnai žiniasklaidai nekomentuoja, kodėl yra uždaryti keli miesto centro kvartalai, ir kas yra reidų Molenbeko ir Eterbeko rajonuose taikiniai. Pastaruosiuose rajonuose skraido ir policijos sraigtasparniai.

22.54 val. Europos Vadovų Taryba paskelbė pakelianti pavojaus lygį iki oranžinio ir atšaukianti daugumą susitikimų pirmadienį, kurie nėra ypatingai svarbūs.​ Eurogrupės ir Švietimo, jaunimo, kultūros ir sporto tarybos susitikimai vyks.

22.39 val. Nepaisant to, kad mieste paskelbtas aukščiausias pavojaus lygis, o sekmadienio vakare pareigūnai uždarė dalį centro ir ten pradėjo operaciją, likęs Briuselis neapmirė, tvirtina „Channel 4“ žurnalistas – restoranuose ir baruose pilna žmonių​.

22.09 val. Policija kreipėsi į žiniasklaidą ir visuomenę prašydama neatskleisti tikslių pareigūnų buvimo vietų.

21.56 val. Briuselyje esantis „ABC News“ žurnalistas „Twitter“ tinkle paskelbė, kad pareigūnai skubių veiksmų sekmadienio vakare ėmėsi, kai gavo informacijos apie pavojų policijos komisariatams.

21.49 val. Pranešama, kad informacija apie Gran Plaso evakuaciją buvo netiksli – ten esančių žmonių buvo tik rekomenduota, o ne liepta pasišalinti. Panašu, kad pagrindinės policijos ir karių pajėgos telkiamos aplink Midi gatvę (Rue de Midi).

21.17 val. Briuselio senamiestyje policija uždarė kelias gatves. Socialinių tinklų vartotojai skelbia, kad kariai evakuoja Gran Plasą (Didžiąją aikštę) ir neleidžia žmonėms išeiti iš „Radison Blu“ viešbučio.​

20.54 val. Briuselyje – policijos operacija prie Gran Plaso, istorinio miesto centro. RTL skelbia, kad žmonėms liepta nesiartinti prie langų.​

Belgijos valdžia sekmadienio vakare taip pat paskelbė, kad pirmadienį bus uždarytos miesto mokyklos. Taip pat neveiks ir nuo šeštadienio uždarytas metro.

Prancūzijos policija prašo pagalbos

Tuo metu Prancūzijos policija paviešino trečio mirtininko, kuris lapkričio 13 d. rengė išpuolį prie nacionalinio šalies stadiono Paryžiuje, nuotrauką.

Policija kreipėsi į visuomenę su prašymu padėti nustatyti šio vyro tapatybę.

Tyrėjai teigia, kad šis vyras spalio 3 d. kartu su pabėgėlių grupe buvo Graikijos Leros saloje. Su juo buvo ir dar vienas iš Paryžiaus teroro akto vykdytojų, kurio tapatybė taip pat dar nenustatyta.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi