Pasaulyje

2015.11.22 20:29

Belgijos policija ieško dviejų terorizmu įtariamų asmenų

ELTA2015.11.22 20:29

Spėjama, kad Briuselyje yra du pavojingi teroristai, susiję su kruvinais išpuoliais Paryžiuje. Tai pareiškė Briuselio Scharbeko komunos meras.

„Šis pavojus egzistuoja, – Belgijos radijui RTBF Bernard`as Clerfaytas. – Mes sužinojome, kad Briuselio teritorijoje yra du teroristai, kurie gali įvykdyti pavojingus nusikaltimus.“ Todėl esą reikia būti budriems.

Belgijos vidaus reikalų ministras Janas Jambonas per radiją taip pat kalbėjo apie „kelis įtariamuosius“. Jau daugiau kaip savaitę Briuselio policija ieško Salaho Abdeslamo, vieno iš Paryžiaus savižudžių brolio. Spėjama, kad Briuselio Molenbeko priemiestyje gyvenęs islamistas dalyvavo atakose Paryžiuje ir tada vėl grįžo į Briuselį.

Belgijos sostinėje ir sekmadienį visuomeninis gyvenimas praktiškai sustojęs. Čia jau nuo šeštadienio ryto galioja aukščiausias teroro pavojaus laipsnis. Dėl to neveikia metro linijos, nedirba prekybos centrai, muziejai, kino teatrai. Regione atšaukta daug renginių.

Žmonės paraginti vengti koncertų, geležinkelio stočių ir oro uosto, viešojo transporto ir gausiai lankomų parduotuvių. Belgijos krizių centras sekmadienį pranešė, kad aukščiausias pavojaus laipsnis Briuselyje neatšauktas. Likusioje Belgijos dalyje galioja antras aukščiausias teroro pavojaus lygis. Popietę ketinama spręsti dėl priemonės pratęsimo.

Belgijos premjeras Charles`is Michelis šeštadienį kalbėjo apie „palyginti tikslią informaciją“ apie galimus išpuolius, kokie buvo įvykdyti Paryžiuje. Galimi taikiniai esą yra parduotuvių gatvės, demonstracijos, gausiai lankomos vietos ir transportas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.