Pasaulyje

2015.11.22 09:00

EP pirmininko patarėjas: Briuselio centrinėje aikštėje policininkų – daugiau nei turistų

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.11.22 09:00

Briuselyje paskelbus aukščiausią terorizmo grėsmės lygį, gatvės ištuštėjusios, tačiau panika nekyla, nes gyventojai supranta, kad tokių priemonių imtis būtina. Taip LRT TV naujienų tarnybai sako Arnoldas Pranckevičius, Europos parlamento pirmininko Martino Schulzo patarėjas.

„Manau, kad didžioji dauguma gyventojų laikėsi nurodymo (neiti į miesto gatves), nes čia – daug mažiau žmonių, ir nors šeštadienio vakaras, barai ir kavinės yra ištuštėjusios. Pagrindinėje aikštėje likę keli besiblaškantys turistai, tačiau policininkų ir Nacionalinės gvardijos kareivių čia turbūt daugiau, – situaciją nupasakojo A. Pranckevičius, – kita vertus, jokios panikos nėra, žmonės šią žinią priėmė santūriai, žinodami, kad tokių priemonių reikia.“

Pasak A. Pranckevičiaus, žmonių patikra vykdoma tik kai kur, o dar penktadienį miesto aikštėje pastatyta kalėdinė eglė ir prakartėlė rodo, kad miestas nesiruošė tokiems įvykiams.

„Turbūt didžiausia patikra vykdoma prie Europos institucijų pastatų, kur jau nuo pirmadienio, po Paryžiaus atakų, mes esame sugriežtinę patekimą į pastatus“, – pažymėjo A. Pranckevičius.

Europos parlamento pirmininko patarėjas pasakojo su kolegomis svarstantis, kaip užtikrinti visų 751 Europos parlamento narių ir kelių tūkstančių kitų darbuotojų apsaugą, nes pirmadienį jie visi vyks į Strasbūrą, į plenarinę sesiją. Pasak jo, daugelis europarlamentarų į Strasbūrą iš Briuselio vyksta traukiniu per Paryžių. „Pirmadienį teks imtis ypatingų apsaugos priemonių“, – pažymėjo A. Pranckevičius.

Taip pat jis sakė, kad metro tikriausiai neveiks dar ir sekmadienį. „Daugelis žmonių eina pėsčiomis. Manau, kad metro sustabdytas todėl, kad teroro akto atvejis metro sistemoje yra vienas realiausių. O paskutinė naujiena, kurią paskelbė Belgijos tarnybos, yra ta, kad ieškoma turbūt dviejų žmonių, iš kurių vienas galimai turi dirže paslėptą bombą [savižudžio diržą – LRT.lt]. Todėl aišku, kad tokios priemonės reikalingos“, – aiškino jis.