Pasaulyje

2020.08.03 14:07

Kijeve bombą susprogdinti grasinęs vyras yra areštuotas

atnaujinta 15.26
BNS2020.08.03 14:07

Ukrainos policijos specialiosios pajėgos pirmadienį areštavo Uzbekistano pilietį, grasinusį susprogdinti bombą viename sostinės verslo centre, pranešė vidaus reikalų ministro pavaduotojas Antonas Heraščenka.

Anksčiau pirmadienį apie 35 metų vyras viename banko „Universal“ skyriuje, esančiame verslo centre „Leonardo“, pagrasino susprogdinti neva kuprinėje įsineštą galingą bombą. Policija pradėjo derybas su šiuo asmeniu; pastatas buvo evakuotas – jame pasiliko tik banko skyriaus vadovė, atsisakiusi išeiti.

„Teroristas sučiuptas gyvas. Sprogimo nebuvo. Įvykio vietoje dirba sprogmenų ekspertai. Toliau – [įtariamojo] teismas ir ilgas įkalinimas“, – per „Facebook“ parašė A. Heraščenka. Jis pridūrė, kad buvo sulaikytas Uzbekistano pilietis, vardu Suchrobas Karimovas.

Ukrainos saugumo tarnyba taip pat pranešė, kad teroristas buvo sėkmingai sučiuptas per policijos specialiąją operaciją „Hrom“ („Griaustinis“).

Specialiosios operacijos vaizdai:

Paviešinti specialios operacijos vaizdai, kurios metu sulaikytas Kijeve bombą grasinęs susprogdinti vyras

Reikalavo žurnalistų

Pasak viceministro, verslo centre „Leonardo“ esantis „teroristas“ tvirtina turįs kuprinėje sprogmenų ir reikalauja, kad pas jį atsiųstų televizijos žurnalistų, kad jis galėtų paskelbti pareiškimą tiesioginiame eteryje.

„Su nusikaltėliu vedamos derybos; mes reikalaujame, kad jis pasiduotų. Jis reikalauja, kad pas jį įleistų žiniasklaidos priemones, jog jis galėtų duoti kažkokius interviu“, – televizijai „Ukraina 24“ sakė A. Herašcenka.

„Atrodo, kad padėtis vystosi pagal Lucko scenarijų“, – pridūrė viceministras, turėdamas omenyje liepos 21 d. šiame šiaurės vakariniame Ukrainos mieste įvykusį incidentą, kai ginkluotas užpuolikas užgrobė autobusą ir 13 įkaitų. Per tą dramą užpuolikas galiausiai pasidavė po ilgiau kaip 12 valandų trukusios apsiausties.

Pasak A. Heraščenkos, „dabartiniu momentu strategija – derybos“.

„Pagal derybų rezultatus bus priimami tolesni veiksmai“, – pridūrė jis.