Pasaulyje

2020.08.03 11:28

Nepaisant perspėjimų apie Kremliaus įtaką Britanijos politikai, Lordų Rūmų nariu tapo KGB agento sūnus

LRT.lt2020.08.03 11:28

Rusų kilmės žiniasklaidos magnatas Jevgenijus LLebedevas buvo paskirtas Jungtinės Karalystės aukštesniųjų parlamento rūmų – Lordų Rūmų – nariu. Paskyrimas įvyko praėjus kelioms savaitėms po to, kai britų parlamentarai perspėjo dėl Rusijos kišimosi į Britanijos politiką ir galimos įtakos lordams.

Penktadienį paskyrimą patvirtino karalienė Elžbieta II, šis titulas yra perduodamas iš kartos į kartą.

Suteikti šį titulą pasiūlė britų premjeras Borisas Johnsonas, dalis politikų dėl naujų skyrimų jį apkaltino favoritizmu, pažymi „The Times“.

J. Lebedevo tėvas Aleksandras yra buvęs sovietų KGB agentas, dabar – Rusijos oligarchas – kuriam priklauso dalis dienraščio „Novaja Gazeta“, rašo „The Moscow Times“.

J. Lebedevui priklauso britų dienraščiai „Independent“ ir „Evening Standard“. 2019 m. tuometinė premjerė Theresa May nurodė ištirti aplinkybes, kuriomis verslininkas 30 proc. „Independent“ akcijų pardavė investuotojams iš Saudo Arabijos. Tą vasarą J. Lebedevas bendravo su B. Johnsonu priėmęs jį savo viloje Italijoje.

Kaip pranešama, A. Lebedevą tyrė Bendruomenių Rūmų Žvalgybos ir saugumo komitetas, kuris siekė išsiaiškinti, ar Rusija kišosi į britų vidaus politiką ir „Brexito“ referendumą 2016-aisiais.

Paskelbtoje ataskaitoje pažymima, kad reikėtų atidžiau vertinti britų Lordų Rūmų narių verslo ryšius su Rusijos piliečiais ir įmonėmis, nes Kremlius gali siekti tuo pasinaudoti. Taip pat perspėjama, kad rusai yra tapę Britanijos elito dalimi ir tai gali tapti grėsme.

Taip pat skaitykite