Pasaulyje

2015.11.21 13:52

Paleisti 7 žmonės, sulaikyti per šturmą Sen Deni rajone

ELTA2015.11.21 13:52

Septyni žmonės, sulaikyti per buto, esančio Paryžiaus Sen Deni priemiestyje, šturmą, paleisti į laisvę, vienas žmogus vis dar lieka sulaikytas, šeštadienį praneša AFP remdamasi šalies prokuratūros pareiškimu.

Trečiadienį ryte specialusis policijos būrys pradėjo operaciją šiauriniame Paryžiaus San Deni priemiestyje, kur viename iš butų slapstėsi įtariamų teroristų grupė, prisidėjusi prie lapkričio 13 d. teroro aktų. Vienas pagrindinių operacijos taikinių buvo įtariamas Paryžiaus išpuolių organizatorius Abdelhamidas Abaaoudas. Ketvirtadienį po palaikų ištyrimo prokuratūra paskelbė, kad A. Abaaoudas – negyvas. A. Abaudas žuvo trečiadienį per policijos pajėgų reidą Paryžiaus Sen Deni priemiestyje. Per operaciją taip pat buvo nukauti dar du teroristai, aštuoni įtariamieji sulaikyti.

Lapkričio 13 d. vėlyvą vakarą Paryžiuje buvo įvykdyti keli teroro aktai. Prancūzijos sostinės Sen Deni priemiestyje prie „Stade de France“ stadiono, kur vyko Prancūzijos ir Vokietijos futbolo rinktinių rungtynės, nugriaudėjo sprogimai. Išpuoliai taip pat buvo surengti Šarono bulvare, Voltero bulvare, Fonten o Rua gatvėje ir Alibero gatvėje. Naujausiais duomenimis, per teroristų išpuolius žuvo 130 žmonių, 352 buvo sužeisti. Atsakomybę už išpuolį prisiėmė „Islamo valstybė“. Paryžiuje įvesta nepaprastoji padėtis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt