Pasaulyje

2020.08.01 18:20

JAE paragino Turkiją nesikišti į arabų reikalus

BNS2020.08.01 18:20

Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) užsienio reikalų valstybės ministras Anwaras Gargashas šeštadienį paragino Turkiją nustoti kištis į arabų reikalus, taip užsimindamas ir apie prieš šimtmetį žlugusią Osmanų imperiją.

Ministras pasisakė po to, kai Turkija pasmerkė „kenksmingus“ JAE veiksmus Libijoje, kur JAE ir Turkija palaiko priešingas konflikto puses.

A. Gargashas paragino Turkiją „nustoti kištis į arabų reikalus“.

Pasak jo, Turkija nebegali elgtis kaip „Osmanų portas ir vartoti kolonijinių laikų kalbą“, turėdamas galvoje šimtmečius arabų pasaulį valdžiusios Osmanų imperijos vyriausybę.

„Osmanų porto ir kolonijinių iliuzijų vieta yra istorijos archyvuose, ... o santykiai tarp valstybių negali būti grindžiami grasinimais“, – parašė A. Gargashas.

Turkija remia JT pripažintą Vakarų Libijoje įsikūrusią Nacionalinio susitarimo vyriausybę, tuo tarpu rytuose veikiančias libių sukilėlių vado Khalifai Haftarui pajėgas remia JAE, taip pat Saudo Arabija, Egiptas ir Rusija.

„Abu Dabis veikia Libijoje, veikia Sirijoje. Visa tai yra fiksuojama. Atėjus tinkamam metui ir tinkamoje vietoje bus pateiktos sąskaitos“, – televizijai „Al-Jazeera“ duotame interviu pareiškė Turkijos gynybos ministras Hulusi Akaras.

„Verta paklausti Abu Dabio, iš kur šis kyla priešiškumas, šie ketinimai, šis pavydas“, – pareiškė ministras, kurio žodžiai penktadienį pacituoti Turkijos gynybos ministerijos tinklalapyje.

Libiją chaosas apėmė po 2011 metais įvykusio sukilimo, per kurį buvo nuverstas ilgametis diktatorius Muamaras Kadhafis.

Šioje šalyje veikia dvi administracijos, kurios susikūrė po 2014 metų rugpjūčio, kai islamistų remiamos sukarintos grupuotės užėmė Tripolį ir privertė tarptautinės bendrijos pripažintą vyriausybę pasitraukti į šalies rytus.