Pasaulyje

2020.07.31 21:37

Apklausa: dauguma amerikiečių nepritaria Trumpo politikai Rusijos atžvilgiu

ELTA2020.07.31 21:37

Dauguma – 63 proc. – amerikiečių nepritaria JAV prezidento Donaldo Trumpo politikai Rusijos atžvilgiu. Tai rodo penktadienį paskelbti televizijos kanalo ABC ir tyrimų tarnybos „Ipsos“ surengtos apklausos rezultatai.

36 proc. apklaustųjų šią politiką vertina teigiamai, 1 proc. respondentų neatsakė į klausimą.

Du trečdaliai – 66 proc. – apklaustųjų pareiškė, kad nepritaria D. Trumpo politikai, susijusiai su koronaviruso pandemijos padarinių likvidavimu. 34 proc. tyrimo dalyvių yra priešingos nuomonės.

Kiek daugiau kaip trečdalis – 36 proc. – respondentų palaiko D. Trumpo veiksmus, kurių jis ėmėsi, kai šalyje prasidėjo protesto akcijos prieš rasinę nelygybę, o 64 proc. amerikiečių yra nusivylę jo veiksmais.

D. Trumpo politiką nuosekliausiai remia jo bendrapartiečiai: 80 proc. apklausoje dalyvavusių Respublikonų partijos šalininkų palaiko prezidento kursą Rusijos atžvilgiu, 74 proc. – jo veiksmus kovoje su koronavirusu, 78 proc. – jo požiūrį į protestus prieš rasizmą.

D. Trumpo politikai Rusijos atžvilgiu pritaria tik 8 proc. apklausoje dalyvavusių Demokratų partijos šalininkų, dviem kitais klausimais Baltųjų rūmų šeimininką parėmė atitinkamai 7 proc. ir 8 proc. demokratų.

Kaip pažymėjo televizijos kanalas ABC, lapkritį įvyksiantys rinkimai taps savotišku referendumu, kurio dalyviai turės atsakyti į klausimą, kaip D. Trumpas tvarkosi su trimis opiausiomis šaliai iškilusiomis problemomis – koronaviruso pandemija, protestais prieš rasizmą ir politika priešininkų užsienyje atžvilgiu. Apklausa rodo, kad visais šiais klausimais D. Trumpą palaiko tik Respublikonų partijos rėmėjai ir grupė jo nuolatinių šalininkų.

Populiariausi