Pasaulyje

2015.11.20 12:55

Balkanų šalys griežtina migrantų priėmimo sąlygas

ELTA2015.11.20 12:55

Balkanų šalys įsileis tik tuos migrantus, kurie bėga iš Artimųjų Rytų ir Afganistano, praneša Jungtinės Tautos (JT), informuoja BBC.

Makedonija ir Serbija ėmėsi veiksmų po to, kai Slovėnija pareiškė nepriimsianti „ekonominių migrantų“, dėl to šimtai žmonių užstrigo pasienio teritorijoje.

Paaiškėjus, kad vienas iš Paryžiaus išpuoliuose dalyvavusių teroristų užsiregistruotas kaip migrantas, dešiniosios Europos politinės jėgos pareikalavo, jog ES sienos būtų uždarytos.

JT pabėgėlių agentūros atstovė Melita Sunjic sakė, kad atitinkamų veiksmų Serbija ėmėsi trečiadienį.

„Serbija pradėjo siųsti visus migrantus, išskyrus sirus, irakiečius ir afganistaniečius, atgal į Makedoniją“, – sakė ji.

Policijos atstovas iš Slovėnijos patvirtino, kad šalis išsiųs atgal visus „ekonominius migrantus“, atvykstančius iš Kroatijos, ir įsileis tik tuos, kurie bėga „iš karo niokojamų šalių“.

Manoma, kad tokie pokyčiai paveiks migrantus iš Eritrėjos. JT apskaičiavo, kad kiekvieną mėnesį apie 4 000 žmonių palieka Eritrėją. Šalies vyriausybė skelbia, kad išvykstantieji yra ekonominiai migrantai, tačiau daugelis pačių migrantų tam prieštarauja.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.