Pasaulyje

2015.11.20 09:30

„Islamo valstybė“ išplatino bauginantį vaizdo įrašą – grasina Baltiesiems rūmams

15min.lt2015.11.20 09:30

Ketvirtadienį „Islamo valstybės“ teroristai išplatino vaizdo įrašą, kuriame Baltiesiems rūmams grasina savižudžiais sprogdintojais ir automobilių sprogimais, skelbia „Reuters“. Taip pat jie žada surengti naujų išpuolių Prancūzijoje.

Šešių minučių vaizdo įraše, kurį išplatino „Islamo valstybės“ teroristai iš Irako, džiaugiamasi praėjusią savaitę įvykdytomis Paryžiaus atakomis. Šis vaizdo įrašas su naujais grasinimais pasirodo praėjus vos dienai po to, kai teroristai išplatino vaizdo įrašą, kuriame – Niujorkas, užsimenant, kad į jis taip pat gali tapti taikiniu.

„Islamo valstybė“, kuri kontroliuoja didelę teritoriją Sirijoje ir Irake, prisiėmė atsakomybę už praėjusį penktadienį Paryžiuje įvykdytus išpuolius, per kuriuos žuvo 129 žmonės.

FTB vadovas Jamesas Comey ketvirtadienį pareiškė, kad jam nebuvo pateikta informacija apie galimą „Paryžiaus tipo išpuolio“ grėsmę JAV. Valstybės departamento atstovas spaudai Johnas Kirby CNN teigė, kad ketvirtadienio vaizdo įrašas tiriamas, norint nustatyti jo „tikrumą“. „Visi čia, JAV vyriausybėje, šias grėsmes vertina rimtai“, – sakė jis.

JAV Vidaus saugumo departamentas, paprašytas pakomentuoti šį vaizdo įrašą, atsakymo nepateikė.

Vaizdo įrašas prasideda televizijos naujienų klipu apie kruvinus Paryžiaus išpuolius, vėliau pasirodo du atskirai į kamerą kalbantys teroristai.

Pavadintas „Paryžius prieš Romą“ vaizdo įrašas vaizduoja „Islamo valstybės“ teroristą, kuris grasina „sudaužyti“ Prancūzijos paminklus ir prisiekia suduoti smūgį Baltiesiems rūmams.

„Mes juos susprogdinsime, taip pat kaip susprogdinome dievaičius šioje geroje žemėje“, – vaizdo įraše perspėja vienas iš teroristų, turėdamas minty Baltuosius rūmus.

Antrasis teroristas grasina JAV prezidentui Barackui Obamai ir Prancūzijos prezidentui Francois Hollande'ui: „Mes pačirškinsime juos sprogstamaisiais diržais ir bombomis automobiliuose“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.