Naujienų srautas

Pasaulyje2015.11.20 08:26

B. Obama: Rusija ir Iranas turi apsispręsti dėl taikos proceso Sirijoje

Rusija tęsia intensyvius bombardavimus Sirijoje, teigdama, kad taip kovoja su „Islamo valstybės“ teroristais, tarp jų – ir su tais, kurie prisiėmė atsakomybę ir už rusų lainerio susprogdinimą virš Sinajaus.

Penktadienį Maskvoje bus surengtas Jungtinis Dūmos ir Federacijos Tarybos posėdis, skirtas kovos su terorizmu klausimams. Maskva iki šiol laikosi pozicijos, kad tik ji viena teisėtai – tai yra Basharo al-Assado režimo prašymu – pasiuntė karines pajėgas į Siriją, bet Jungtinių Valstijų Prezidentas Barackas Obama, per susitikimą su naujuoju Kanados premjeru Baltuosiuose rūmuose pabrėžė, kad Rusija ir Iranas turėtų kuo greičiau apsispręsti dėl taikos proceso Sirijoje.

„Esu įsitikinęs jog siekiant, kad šis procesas pasisektų, tam tikru momentu Rusai ir Iraniečiai turės priimti fundamentalų sprendimą – arba jie iš tikrųjų tiki, kad sugebės remdami B. al-Assadą laimėti karine jėga Sirijoje prieš visą opoziciją, arba jie iš tikrųjų mano, kad geriau išsaugoti Sirijos valstybę ir bendradarbiauti su tarptautine bendrija ir Jungtinėmis Tautomis, kad būtų suformuota vyriausybė, kuri būtų tikrai teisėta“, – teigia JAV prezidentas B. Obama.               

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi