Pasaulyje

2015.11.20 08:01

Prancūzijos premjeras: dalis Paryžiaus atakų teroristų į Prancūziją prasmuko pasinaudoję migrantų krize

BNS 2015.11.20 08:01

Dalis įtariamų Paryžiaus teroro atakų dalyvių pasinaudojo Europos migrantų krize, kad „prasmuktų“ nepastebėti, ketvirtadienį nurodė Prancūzijos premjeras, perspėdamas Europos Sąjungą „prisiimti atsakomybę“ už sienų kontrolę.

Premjeras Manuelis Vallsas sakė, kad ES Šengeno zonai iškils pavojus, jeigu blokas nepagerins išorinių sienų kontrolės, kai paaiškėjo, kad Paryžiaus atakų sumanytojas į Europą sugebėjo patekti nepastebėtas.

Ketvirtadienį buvo patvirtinta, kad Abdelhamidas Abaaoudas – marokiečių kilmės Belgijos pilietis, kuris per pastaruosius dvejus metus buvo susijęs su virtine ekstremistų sąmokslų Europoje – žuvo per policijos reidą, surengtą trečiadienį Paryžiaus šiauriniame priemiestyje esančiame bute.

Vykstant debatams dėl saugumo spragų, leidusių A. Abaaoudui prasmukti, M. Vallsas paragino Prancūzijos kaimynes „tinkamai atlikti savo vaidmenį“, sakydamas, kad dėl visos Šengeno sistemos iškils klausimas, jeigu Europa neprisiims atsakomybės už savo sienas.

Šengeno sistema leidžia žmonėms laisvai judėti 26 šalių zonos viduje be pasų tikrinimo prie sienų, tačiau ši tvarka patyrė didelį spaudimą šiais metais, kai žemynas išgyvena didžiausią migracijos krizę nuo Antrojo pasaulinio karo.

Jau daugiau negu 800 tūkst. migrantų ir pabėgėlių šiemet atvyko į Europą, o M. Vallsas pabrėžė, jog kai kurie iš Paryžiuje siautėjusių užpuolikų pasinaudojo šia sumaištimi.

„Tie asmenys pasinaudojo pabėgėlių krize ... šituo chaosu, tikriausiai leidusiu kai kuriems prasmukti“ į Prancūziją, jis sakė televizijai „France 2“.

„Kiti jau buvo Belgijoje. Na, o treti – privalau jums priminti – buvo Prancūzijoje“, – sakė M. Vallsas.

Anksčiau vidaus reikalų ministras Bernard'`s Cazeneuve`as nurodė, kad Paryžius nebuvo gavęs jokios informacijos iš kitų Europos šalių apie A. Abaaoudo atvykimą į Senąjį žemyną, nors jis buvo žinomas džihadistas, ieškomas pagal tarptautinį arešto orderį.