Pasaulyje

2015.11.19 17:30

Rusijos ir Prancūzijos kariuomenių vadai aptarė tolimesnius veiksmus Sirijoje

BNS2015.11.19 17:30

Rusijos generalinio štabo viršininkas Valerijus Gerasimovas ketvirtadienį telefonu kalbėjosi su savo Prancūzijos kolega Pierre'u de Villiersu apie kovą su „Islamo valstybės“ grupuote Sirijoje.

Šis abiejų pareigūnų pokalbis buvo pirmas nuo konflikto Ukrainoje pradžios praėjusiais metais.

V. Gerasimovas su P. Villiersu telefonu aptarė karinių pajėgų veiksmų prieš IS teroristus Sirijoje koordinavimą, sakoma Rusijos gynybos ministerijos pranešime, kuriame priduriama, kad pokalbis truko beveik valandą.

Pokalbio pradžioje V. Gerasimovas pareiškė užuojautą prancūzų tautai dėl teroro išpuolių Paryžiuje lapkričio 13 dieną aukų. Jis sakė, kad Rusija geriu už kitus supranta prancūzų skausmą, kadangi rusai taip pat gedi savo žmonių, žuvusių per lėktuvo katastrofą virš Sinajaus pusiasalio.

„Teroro išpuoliai Paryžiuje ir Rusijos keleiviniame lėktuve – tai vienos grandinės grandys. Mūsų skausmas ir mūsų pyktis turi padėti suvienyti Rusijos ir Prancūzijos pastangas kovoje su tarptautiniu terorizmu“, – sakė V. Gerasimovas.

Rusijos generalinio štabo viršininkas taip pat informavo savo kolegą, kaip vyksta Sirijoje Rusijos oro pajėgų operacija, kurios tikslas – sunaikinti teroristų infrastruktūros objektus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt