Pasaulyje

2015.11.19 16:40

Švedijos pareigūnų ieškomas „Islamo valstybės“ narys gali būti Norvegijoje

ELTA 2015.11.19 16:40

Norvegijos televizija NRK ketvirtadienį pranešė, kad jaunuolis, keliantis potencialią teroristinę grėsmę Švedijai, galėjo pabėgti į Norvegiją. Šios šalies valdžia padeda kolegoms Švedijoje ieškoti įtariamo islamisto Mutaro Muthanna Majido.

Kai kurie musulmonai Norvegijoje pasakojo NRK televizijai, kad su jais susisiekė Norvegijos policija ir įspėjo, jog M. M. Madžidas yra pavojingas ir gali slėptis Norvegijoje. Manoma, kad iš Irako kilęs 25-erių vaikinas kovojo „Islamo valstybės“ gretose Sirijoje.

Trečiadienį Švedija padidino teroro pavojaus lygį nuo trečiojo iki ketvirtojo. Šio sprendimo imtasi po to, kai pareigūnai gavo konkrečios žvalgybinės informacijos apie planuojamą teroristinę ataką Švedijoje.

Norvegijos vidaus žvalgybos tarnyba PST nepakėlė teroro pavojaus lygio šalyje, tačiau patvirtino apie padidintą parengtį.

Švedijos laikraštis „Expressen“, cituodamas šalies pareigūnus, pranešė, kad M. M. Majido atvyko į Švediją per Iraką ir Vokietiją.

Švedija pastaraisiais mėnesiais priėmė dešimtis tūkstančių prieglobsčio prašytojų, o teroro pavojaus lygis šalyje dar niekada nebuvo toks aukštas.