Pasaulyje

2020.07.28 09:50

JT vadovas teigia, kad koronaviruso pandemija duoda šansą pakeisti pasaulio miestus

ELTA2020.07.28 09:50

Koronaviruso pandemija sukūrė galimybę žmonėms permąstyti urbanistinių teritorijų paskirtį ir formą, pareiškė Jungtinių Tautų (JT) generalinis sekretorius Antonio Guterresas.

„Ant miestų pečių nugulė didžiausia krizės našta – daugelyje jų perpildytos sveikatos apsaugos sistemos, trūksta vandens ir sanitarinių paslaugų, taip pat kyla kiti iššūkiai“, – sakė A. Guterresas, pabrėždamas, kad krizė „atskleidė giliai įsišaknijusią nelygybę“.

„Dabar pats metas permąstyti ir performuoti urbanistinį pasaulį. Dabar yra mūsų galimybę atsigauti, pastatyti atsparesnius, visiems lygius ir tvarius miestus“, – teigė JT vadovas.

A. Guterresas pradėjo programą, kurioje teigiama, kad reaguodamos į pandemiją šalys turi kovoti su nelygybe ir užtikrinti socialinį saugumą, be kita ko, garantuodamos būstą benamiams.

Miestai taip pat turi siekti su žaliąja ekonomika suderinamo ir atsparaus ekonomikos atsigavimo. A. Guterresas kaip pavyzdį pateikė miestus, kurie pagerino saugumą ir sumažino oro taršą, sukurdami naujus dviračių takus ir pėsčiųjų zonas.

„Susitelkiant ties ekologine tranformacija ir darbo vietų sukūrimu, priimami paramos paketai gali augimą nukreipti atsparesne, mažesnės taršos kryptimi“, – sakė A. Guterresas.

A. Guterreso teigimu, valstybės turėtų transformuoti miestus ir spręsti klimato kaitos bei taršos problemos taip pat skubiai, kaip perėjo prie darbo iš namų pandemijos metu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt