Pasaulyje

2015.11.19 14:34

Rytų Ukrainoje – dar vienas Lietuvos garbės konsulatas

Rytų Ukrainos mieste Charkove atidarytas Lietuvos garbės konsulatas. Garbės konsulas žada visų sričių glaudesnius ir pastovesnius ryšius tarp Lietuvos ir Ukrainos.

Buvęs Charkovo tarybos deputatas, verslininkas Konstantinas Tokarevas sako jau seniai padedantis Lietuvai ir Ukrainai bendradarbiauti. O garbės konsulatą atidarė savo automobilių prekybos salono patalpose.

„Lietuvoje turiu daug draugų, 1995-aisiais čia pradėjau savo verslą. Būdamas Dūmoje vadovavau tarptautinių ryšių ir investicijų komitetui, labai patiko tuometinio jūsų ambasadoriaus pasiūlymas, ilgai negalvojau, patinka santykiai su Lietuva“, – sako K. Tokarevas.

Garbės konsulas sako sieksiąs, kad bendradarbiavimas nebūtų formalus. Lietuva, jo teigimu, tuo jau galėjo įsitikinti, kai jis padėjo pargabenti Pakistano kalnuose žuvusio lietuvio alpinisto palaikus.

Konsulato atidarymas, netoli karo zonos esančiame antrame pagal dydį Ukrainos Chakovo mieste, turinčiame daugiau nei du milijonus gyventojų, daug pramonės įmonių, mokslo įstaigų yra svarbus įvykis abiem šalims.

„Mes suprantame, kad mūsų srities miestuose yra daug pabėgėlių, demobilizuotų iš karo zonos, todėl jau aptarėme psichologinės pagalbos būtinumą, nes Lietuva turi specialistų, galinčių pagelbėti tiems žmonėms“, – teigia Charkovo srities administracijos pirmininko pavaduotojas Michailas Černiakas.

„Manome, kad ten, kur dirba garbės konsulai, Lietuva tampa labai matoma, labiau žinoma, yra organizuojami įvairūs renginiai, atvyksta įvairios delegacijos, vyksta kultūriniai renginiai. Toks mūsų tikslas – plėsti Lietuvos ir Ukrainos ryšius, plėsti europietišką bendradarbiavimą, kuo daugiau Lietuvos Ukrainoje, tuo daugiau Europos Ukrainoje“, – kalbėjo Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Marius Janukonis.

Lietuvos konsulatas Charkove – jau dešimtasis Ukrainoje. Jų žadama atidaryti ir kituose Ukrainos miestuose.