Pasaulyje

2020.07.27 17:07

Trumpo patarėjui O`Brienui nustatytas COVID-19

atnaujinta 18.52
LRT.lt, BNS2020.07.27 17:07

Pirmadienį Baltieji rūmai patvirtino, kad prezidento Donaldo Trumpo patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Robertas C. O`Brienas užsikrėtė koronavirusu, skelbia „The Washington Post“.

Šaltinis sakė, kad 54-erių metų vyras yra izoliacijoje ir dirba iš namų.

„Jam pasireiškė neūmūs simptomai, jis saviizoliavosi ir dirba iš saugios vietos. Nacionalinio saugumo taryba tęsia darbus“, – rašoma Baltųjų rūmų pranešime. Taip pat nurodama, kad „nėra jokios rizikos“, kad liga užsikrėtė ir prezidentas.

R. O`Brienas šio mėnesio viduryje lankėsi Paryžiuje, kur susitiko su savo kolegomis iš Prancūzijos, Vokietijos, Italijos ir Jungtinės Karalystės.

R. C. O`Brienas – JAV aukščiausio rango pareigūnas, kuriam nustatytas koronavirusas. Jis vis dar vadovauja Nacionalinio saugumo tarybai, daugiausiai telefonu, praneša „Bloomberg“.

Visi su JAV prezidentu artimai dirbantys asmenys reguliariai tikrinami dėl COVID-19. Pandemijos metu buvo užfiksuota nemažai kitų administracijos narių užsikrėtimo atvejų, tarp jų – prezidento patarnautojas bei aukšto lygio administracijos žiniasklaidos komandos narys.

Jungtinės Valstijos per pastarąją parą nustatė 55 187 naujų koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų, sekmadienį pranešė Johnso Hopkinso universitetas.

Baltimorėje įsikūrusio universiteto nuolat atnaujinami duomenys 20 val. 30 min. vietos (pirmadienį 3 val. 30 min. Lietuvos) laiku rodė, kad labiausiai pasaulyje koronaviruso pandemijos paveiktoje šalyje nustatyta jau 4 229 624 užsikrėtimo atvejai.

Be to, 518 pacientų mirtis bendrą epidemijos šalyje aukų skaičių padidino iki 146 909. Pavasario pabaigoje koronaviruso plitimas Jungtinėse Valstijose buvo sulėtėjęs, bet pastaruoju metu stebimi nauji pliūpsniai, ypač pietinėse ir vakarinėse valstijose – Kalifornijoje, Teksase, Alabamoje ir Floridoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt