Pasaulyje

2015.11.19 12:34

Prancūzijos premjeras: negalime atmesti cheminių ir biologinių atakų grėsmės

BNS2015.11.19 12:34

Prancūzijos premjeras Manuelis Vallsas ketvirtadienį perspėjo, kad šaliai gresia teroro atakos, per kurias gali būti panaudoti „cheminiai arba biologiniai ginklai“, sakydamas kalbą parlamente, kur deputatai diskutuoja dėl nepaprastosios padėties pratęsimo.

„Mes negalim nieko atmesti, – sakė M. Vallsas. – Taip pat yra cheminių arba biologinių ginklų grėsmė.“

Nepaprastoji padėtis Prancūzijoje buvo paskelbta po praeitą penktadienį Paryžiuje įvykdytų džihadistų atakų, nusinešusių 129 žmonių gyvybes, o dabar parlamentas svarsto, ar ją reikia pratęsti.

Europoje plečiantis tyrimui dėl atakų, dėl kurių atsakomybę prisiėmė džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“, M. Vallsas taip pat paragino kitas Europos Sąjungos šalis skubiai imtis priemonių, kad būtų plačiai dalijamasi informacija apie avialinijų keleivius.

„Labiau negu bet kada Europai atėjo laikas priimti šį dokumentą ... kad būtų užtikrintas judėjimo atsekamumas, taip pat Sąjungos viduje. Tai mūsų kolektyvinio saugumo sąjunga“, – pabrėžė jis.

Tuo tarpu Prancūzijos policijos pareigūnams ketinama leisti pareigūnams nešiotis ginklą ne tarnybos metu, sakoma ketvirtadienį policijos vadams išsiuntinėtose instrukcijose.

Jiems būtų leista panaudoti ginklus teroro atakos atveju – su sąlyga, kad pareigūnai dėvėtų specialų policijos raištį, siekiant išvengti „bet kokios painiavos“, sakoma instrukcijose, su kuriomis susipažino naujienų agentūra AFP.

Ginkluoti užpuolikai ir mirtininkai sprogdintojai praeitą penktadienį smogė keliose Paryžiaus vietose, atakuodami koncertų rūmus, barus, restoranus ir nacionalinį stadioną „Stade de France“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.