Pasaulyje

2015.11.19 10:40

Marselyje subadytas žydų mokyklos mokytojas

BNS2015.11.19 10:40

Vienos žydų mokyklos Prancūzijos pietiniame Marselio mieste mokytojas trečiadienį buvo subadytas trijų žmonių, kurie svaidėsi antisemitiniais įžeidimais ir reiškė palaikymą džihadistų judėjimui „Islamo valstybė“, pranešė vietos pareigūnai.

Mokytojas buvo užpultas apie 20 val. vietos (21 val. Lietuvos) laiku Marselio 13-ajame rajone, sakė policijos prefektas Laurent'as Nunezas.

57 metų nukentėjęs vyras, kuris dėvėjo žydišką šlikę, buvo užpultas prie savo namų, netoli nuo žydų mokyklos ir sinagogos komplekso, sakė vienas tyrimu artimas šaltinis.

Užpuolikai, važiavę motoroleriu, reikalavo, kad jis žiūrėtų į mobiliuoju telefonu rodomas nuotraukas, kuriose matomas džihadistas Mohamedas Merahas, 2012 metais pietvakariniame Tulūzos mieste ir jo apylinkėse nušovęs tris žydus moksleivius, mokytoją ir tris karius, naujienų agentūrai AFP sakė Marselio prokuroras Brice'as Robinas.

Jie aukai taip pat „rodė marškinėlius su „Daesh“ (džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“) logotipu“, o galiausiai smogė peiliu, sužalodami mokytojui rankas, kojas ir pilvą, pridūrė B. Robinas.

Mokytojas buvo sunkiai sužeistas ir hospitalizuotas, o pareigūnai pasklido po miesto rajonus, ieškodami užpuolikų, kurie paspruko, į tą kvartalą atvažiavus policijai.

Praeitą mėnesį vienas vyras užpuolė tris žydus ir vieną iš jų subadė netoli tos pačios mokyklos ir sinagogos. Tas užpuolikas taip pat plūdo aukas antisemitiniais pareiškimais.

Naujausias išpuolis įvyko Prancūzijoje tebetvyrant didelei įtampai po penktadienį islamistų įvykdytų atakų Paryžiuje, per kurias žuvo trys žmonės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.