Pasaulyje

2015.11.18 20:14

Prancūzija reikalauja sugriežtinti ES sienų kontrolę – ypač bloga žinia emigrantams

15min.lt2015.11.18 20:14

Lietuvos gyventojai jau priprato prie vieno didžiausių narystės Europos Sąjungoje privalumų – laisvo žmonių judėjimo bendrijos viduje. Tačiau greitai šių patogumų gali smarkiai sumažėti.  

Kaip skelbia „The Guardian“, Prancūzija po teroro aktų siūlo smarkiai sugriežtinti sienų kontrolę keliaujantiems į Šengeno erdvę arba iš jos. Tai reikštų, kad kelionės su minimalia patikrinimo prieš kertant sieną tikimybe vyktų tik Šengeno erdvėje – arba 26 valstybėse. O štai Didžioji Britanija šiai erdvei nepriklauso. „The Guardian“ taikliai pastebi, jog britams Prancūzijos siūlomi apribojimai sukeltų daug nepatogumų.

Tą patį būtų galima pasakyti ir apie lietuvius emigrantus, kuriems kelionės iš Jungtinės Karalystės ir atgal jau tapo rutina. Airija su solidžia lietuvių emigrantų bendruomene – taip pat ne Šengeno erdvės narė.

Sykių, anot leidinio, prancūzai siūlo smarkiai sustiprinti Šengeno erdvės išorinių sienų kontrolę. Viena kertinių idėjų – greito reagavimo pasieniečių būriai Graikijos-Turkijos pasienyje, per kurį plūsta didžiausia migrantų banga nuo Antrojo pasaulinio karo laikų.

Anot „The Guardian“, kontrolės sustiprinimas galiotų ne tik į ES atvykstantiems trečiųjų šalių piliečiams, bet ir ES šalių gyventojams. Mat iš užsienio grįžtantis ES šalių piliečiai, kaip rodo jau ne vienas atvejis, figūruoja tarp teroro aktų vykdytojų.

Be to, Prancūzija esą reikalauja griežtinti ginklų prekybą ir stiprinti kovą su juodąja rinka, kurioje klesti „kalašnikovų“ ir kitų ginklų prekeiviai. „The Guardian“ teigimu, pagrindiniu šių teroristų pamėgtų ginklų šaltiniu prancūzai įvardija buvusios Jugoslavijos šalis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt