Pasaulyje

2015.11.18 19:14

Broliai B. ir S. Abdeslamai buvo apklausti, tačiau paleisti

15min.lt2015.11.18 19:14

Broliai Abdeslamai anksčiau buvo apklausti ir paleisti, skelbia theguardian.com. Belgijos pareigūnai patvirtino, kad du kruvinuose išpuoliuose Paryžiuje dalyvavę teroristai Brahimas ir Salahas Abdeslamai iš Molenbeko apklausti buvo šįmet, tačiau nebuvo sulaikyti, nes nebuvo matoma grėsmės.  

Brahimas, kuris penktadienį susisprogdino prie vieno iš Paryžiaus barų, buvo apklaustas vasarį, po to, kai Turkijos pareigūnai jį sustabdė, įtardami dėl bandymų išvykti kovoti į Siriją. Tuomet jis buvo grąžintas atgal į Briuselį. 

Portalo žiniomis, tuomet jis neigė, kad norėjo patekti į Siriją. Kai jis buvo apklaustas, tvirtino vykęs atostogų į Turkiją. 

Teigiama, kad nebuvo ženklų, kad jis įsitraukęs į teroristines veiklas. Jis esą tebuvo suradikalėjęs jaunuolis, tačiau jį sulaikyti priežasčių nebuvo. 

Salahas Abdeslamas yra vienas iš išgyvenusių užpuolikų, šiuo metu jis yra ieškomas. Jis taip pat buvo apklaustas šįmet. Tuomet pareigūnai nerado įrodymų, kad jis būtų vykęs į Siriją. 

Pareigūnai turi duomenų, kad daugiau kaip 130 žmonių grįžo iš Sirijos, yra ten praleidę tam tikrą laiką. Vis dėlto visų jų susekti tiesiog neįmanoma.

Ieškomiausias Europos teroristas atsidūrė Ispanijoje? 

Prancūzija išsiuntė prašymą policijai visoje Europoje, kuriame atkreipiamas dėmesys, jog reikėtų saugotis automobilio „Citroen Xsara“. Esą juo gali važiuoti šiuo metu ieškomiausias Europoje teroristas Salahas Abdeslamas.

Bėglys šiuo metu ieškomas dėl sąsajų su kruvinais išpuoliais Paryžiuje, rašo portalas mirror.co.uk.

Ispanijos leidinys „El Español“ išpublikavo dokumentą, kuriame yra automobilio aprašymas ir kuriame minimas S. Abdeslamas. Automobilio registracijos numeris – AE-113-SY​. ​

Iš Ispanijos valdžios įstaigų gautas dokumentas nusiųstas šalies sienos kontrolės pareigūnams šiaurės rytų Katalonijos regione, netoli Prancūzijos.

Saugumo pareigūnas patvirtino, kad dokumentas autentiškas, tačiau teigė, kad jis buvo išsiųstas ne tik Ispanijai, bet ir kitoms Europos šalims.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.